Eb-selejtezők: Ex-újpesti játékos bombagólja segítette ponthoz Serafimovékat az olaszok ellen, Abu Faniék ikszeltek a románokkal

Így alakultak a szombati Európa-bajnoki selejtezők esti találkozói.
Budai László 2023. szeptember 9., szombat 22:45
Szerző: Budai László 2023. szeptember 9., szombat 22:45

Az olasz válogatott meglepetésre csak 1-1-es döntetlent játszott Észak-Macedónia otthonában. Az olaszok Immobile góljával ugyan vezettek, de az ex-újpesti légiós, Enis Bardhi parádés szabadrúgásgóljával döntetlenre mentette a találkozót. A hazaiaknál a 78. percben csereként állt be a fehérvári Nikola Serafimov, aki éppen egy korábbi Vidi-játékost, Visar Musliut váltotta. A mezőkövesdi David Babunski nem játszott.

A románok szintén 1-1-re végeztek Izrael ellen, a vendégek a 72. percben vetették be az FTC középpályását, Mohammed Abu Fanit.

Svájc bár kétszer is vezetett, végül csak 2-2-es döntetlent játszott Koszovóval (2-2).

Eb-selejtezők, 5. forduló

C-csoport

Észak-Macedónia - Olaszország 1-1 (Bardhi 81., ill. Immobile 47.)

I-csoport

Koszovó-Svájc 2-2 (Muriqi 65., 94., ill. Freuler 14., Rrahmani 79. - öngól)

Románia-Izrael 1-1 (Alibec 27., ill. Gloukh 53.)

Eb-selejtezők: A Rebrov-mágiát az angolok sem tudták megtörni, Gyökeres-gól indította el a K.O.-t az Újpest-légiós csapata ellen
Így alakultak az Európa-bajnoki selejtezők kora és késő délutáni találkozói.
Két távozó
A hátralévő két fordulóban nem tudtak volna pályára lépni, így a Kisvárda lemondott Wellington Nem és Andrija Filipovic további szolgálatairól.