Fotó: mlsz.hu

Döntöttek Csányi Sándor sorsáról a FIFA-nál

Csányi Sándort egyhangúlag választották FIFA-alelnökké, 2027-ig.
Csakfoci.hu 2023. április 5., szerda 13:35
Fotó: mlsz.hu
Csányi Sándort egyhangúlag választották FIFA-alelnökké, 2027-ig.
Szerző: Csakfoci.hu 2023. április 5., szerda 13:35

Csányi Sándort, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnökét újraválasztották a nemzetközi szövetség (FIFA) alelnökévé az európai szövetség (UEFA) csütörtöki tisztújító kongresszusán, Lisszabonban.

Az MLSZ vezetője az UEFA alelnöke és a végrehajtó bizottság tagja sem maradhatott, mert egyrészt március 20-án betöltötte 70. életévét, másrészt az új szabályok szerint nem is lehetne egyszerre UEFA- és FIFA-alelnök. A FIFA alelnöki posztjáért Csányi mellett Ari Lahti, a Finn Labdarúgó Szövetség elnöke indult, ám utóbbi a szavazás előtt közölte, visszalép a jelöltségtől. A magyar sportdiplomatát így egyhangúlag, 2027-ig választották FIFA-alelnökké.

Csányi Sándor a 2015-ös bécsi kongresszus döntése nyomán lett az UEFA végrehajtó bizottság tagja, míg a nemzetközi szövetség (FIFA) tanácsába 2017 áprilisában került be. A FIFA alelnökévé először 2018 februárjában választották meg. (MTI)

Átigazolások
Vasas
Zimonyi távozhat
A Csakfoci úgy tudja, Zimonyi Dávid a több játéklehetőség reményében csapatot válthat a téli átigazolási időszakban.
Fradi
Keane hosszabbított
Az FTC hivatalos honlapján jelentette be, hogy szerződést hosszabbított ír vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.
FTC II
Tóth Mihály az új edző
A Dabas megerősítette a Csakfoci hétfői hírét: bejelentése szerint távozik a klubtól Tóth Mihály vezetőedző, aki elfogadta a Fradi ajánlatát. A zöld-fehéreknél a második csapat irányítását veszi át.
Tovább az összes átigazoláshoz