Fotó: Marcelo Hernandez/Getty Images

Döbbenet: Szurkolók haltak meg a félbeszakadt nemzetközi kupameccsen - videók, fotók

Két szurkoló meghalt a chilei Colo Colo és a brazil Fortaleza félbeszakadt mérkőzésén a labdarúgó Libertadores Kupában.
Csakfoci.hu 2025. április 11., péntek 21:24
Fotó: Marcelo Hernandez/Getty Images
Két szurkoló meghalt a chilei Colo Colo és a brazil Fortaleza félbeszakadt mérkőzésén a labdarúgó Libertadores Kupában.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. április 11., péntek 21:24

A csütörtöki csoportmeccset a 70. percben állította meg az uruguayi játékvezető, miután a hazai táborból különféle tárgyak repültek be a pályára, majd rajongók egy csoportja megpróbált benyomulni az Estadio Monumentalba úgy, hogy kitép egy biztonsági kerítést. Amikor a rendőrség közbeavatkozott, nagy tumultus alakult ki, és a kerítés beszakadt. Az egyik áldozat egy 18 éves nő, a másik egy 13 éves fiú.

A hatóságok jelenleg azt vizsgálják, hogy vajon egy páncélozott rendőrségi jármű gázolta-e halálra a szurkolókat. Az érintett egyenruhásokat átmenetileg felfüggesztették a munkavégzés alól.

A dél-amerikai (CONMEBOL) és a nemzetközi szövetség (FIFA) a döbbenetét fejezte ki a történtek miatt, és elítélte az erőszakos megnyilvánulásokat. (MTI)


Fotó: Marcelo Hernandez/Getty Images

Fotó: Marcelo Hernandez/Getty Images

Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Bolla Bendegúz
Új edzőnek bizonyíthat Bolla Bendegúz, miután a Rapid Wien menesztette Robert Klausst.
NB I
Vincent Chyla
Rudy Galetti értesülései szerint több NB I-es klub érdeklődik Vincent Chyla iránt, aki a szlovák élvonalban szereplő Zeleziarne Podbrezova játékosa.
Légiósok
Komáromi György
Komáromi György ügynöke az M4 Sportnak elmondta, a támadó távozhat a Maribortól.
Tovább az összes átigazoláshoz