Copa América: Messiék katasztrofális pályán kezdtek győzelemmel - videó

A címvédő argentin labdarúgó-válogatott sikerével kezdődött meg csütörtökön a Copa America, melynek első mérkőzésén a világbajnok csapat 2-0-ra legyőzte Kanadát Atlantában.
Csakfoci.hu 2024. június 21., péntek 15:07
A címvédő argentin labdarúgó-válogatott sikerével kezdődött meg csütörtökön a Copa America, melynek első mérkőzésén a világbajnok csapat 2-0-ra legyőzte Kanadát Atlantában.
Szerző: Csakfoci.hu 2024. június 21., péntek 15:07
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A 48. dél-amerikai kontinensviadalon - melyet másodszor rendeznek meg az Egyesült Államokban - a tíz dél-amerikai válogatott mellett a CONCACAF zónából hat nemzeti együttes szerepel.

A nyitómérkőzést az atlantai Mercedes Benz Stadionban rendezték, melynek gyepfelülete komoly kihívások elé állította a csapatokat.

- A pálya katasztrofális volt - fakadt ki a lefújást követően Emiliano Martínez, az argentin együttes kapusa. - Úgy pattogott rajta a labda, mintha ugratók lettek volna benne. Muszáj javítaniuk a minőségén, mert különben sosem lesz olyan szinten kezelve a Copa América, mint az Európa-bajnokság.

A 70 564 néző előtt rendezett találkozón az argentinok végig jobban játszottak, de az első félidőben nem tudtak kapuba találni. A második elején viszont gyorsan vezetéshez jutottak Julián Álvarez révén, majd a hajrában Lautaro Martínez eldöntötte a meccset.

Az argentinok sztárja, Lionel Messi elévülhetetlen érdemeket szerzett a sikerben, mivel az első gól előtt ő adta a kulcspasszt a kapu elé berobbanó Alexis Mac Allisterhez, aki aztán ziccerbe hozta Álvarezt, majd a másodiknál övé volt a gólpassz. (MTI)

Az összefoglaló:

Átigazolások
Magyar foci
Sidibe visszatért
Hajdúsámsonban folytatja a Loki korábbi közönségkedvence, Ibrahima Sidibe.
Légiósok
Bősze Levente
A Como végleg megvásárolta Bősze Leventét a Dunaszerdahelytől.
KBSC
Az első érkező
Kazincbarcikán folytatja pályafutását az NB III Észak-Keleti csoportjában szereplő FC Tiszaújváros házi gólkirálya, Varjas László.  
Tovább az összes átigazoláshoz