Bundesliga: Tuchel veszi át Nagelsmann helyét a Bayern München kispadján - hivatalos

A Bayern München Thomas Tuchelt nevezte ki vezetőedzőnek.
Póczik Dávid 2023. március 24., péntek 18:36
A Bayern München Thomas Tuchelt nevezte ki vezetőedzőnek.
Szerző: Póczik Dávid 2023. március 24., péntek 18:36
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

A német bajnok Bayern München hivatalos csatornáin erősítette meg a hírt, miszerint megváltak a 35 esztendős Julian Nagelsmanntól és az a Thomas Tuchel érkezett a csapathoz, aki legutóbb - Lőw Zsolt másodedzővel együtt - a Chelsea-nél dolgozott és 2021-ben Bajnokok Ligáját nyert a londoni együttessel.

Arról azonban egyelőre nincs információ, hogy Tuchel másodedzője ezúttal is Lőw Zsolt lenne, a szakmai stábbal kapcsolatban később adnak ki közleményt a bajorok.

Nagelsmann menesztése nagy meglepetés, ugyanis a Bayern ebben a szezonban 37 tétmérkőzéséből mindössze hármat veszítette el, a BL-nyolcaddöntőben a Paris Saint-Germaint kettős győzelemmel búcsúztatta, igaz, a bajnokságban csak a második helyen áll a nagy rivális Borussia Dortmund mögött egy ponttal lemaradva. A bajorok a legutóbbi Bundesliga-meccsüket, vasárnap 2-1-re elveszítették a Bayer Leverkusen otthonában.

Átigazolások
Esterházy nyilatkozott
Németh Hunor
"Továbbra is azt tartom a legfontosabbnak, hogy folyamatos játéklehetőséget kapjon, most azon dolgozunk, hogy ennek megfelelően megtaláljuk a következő lépést, de nagy eséllyel nem Magyarországon folytatja a pályafutását."  (NSO)
NB III
Edzőváltás Dorogon
A Dorog bejelentette, hogy Csizmadia Csaba távozott a vezetőedzői posztról, helyét Tóth András veszi át.
Légiósok
Eppel már döntött
A román élvonalbeli Csíkszereda meghosszabbította Eppel Márton szerződését, így a rutinos magyar csatár a 2026/2027-es idényben is a székelyföldi klubot erősíti.
Tovább az összes átigazoláshoz