Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Topligák: Szoboszlaiék és a Bayern a Bundesligában, a Chelsea és a Tottenham a PL-ben nyert simán - videó

Bundesliga: a lipcseiek 3-0-ra, a bajorok 5-3-ra nyertek, a Dárdai Mártonnal felálló Hertha ikszelt. Premier League: a Chelsea és a Tottenham is 3-1-es szerezte meg a három pontot.
Budai László 2023. március 11., szombat 17:59
Szerző: Budai László 2023. március 11., szombat 17:59

Bundesliga

Gólgazdag első félidőt hozott a Bayern-Augsburg német bajnoki, amelyen ugyan a vendégek szereztek vezetést Berisha révén, a bajorok még a szünet előtt (Cancelo, Pavard (2), Sané) négy találattal válaszoltak. A második játékrészt ugyan megnyerte az Augsburg, de ez csak arra volt elég, hogy 5-3-as hazai győzelem szülessen.

A Szoboszlai Dominikkel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig akár hátrányba is kerülhetett volna a Mönchenglabdach ellen, de Plea 11-ese kimaradt, ennek annyira megörültek a lipcseiek, hogy ezután hengereltek, és Werner, Forsberg, valamint Gvardiol góljával végül magabiztos, 3-0-s győzelmet arattak.

A Dárdai Mártont a kezdőjébe nevező Hertha 1-1-et játszott a Mainz ellen.

A bajnokságot jelenleg a Bayern vezeti 52 ponttal, második a Dortmund 49-cel, harmadik a Lipcse 45-tel, negyedik az Union Berlin 44-gyel, de a Borussia és a Berlin egy meccsel kevesebbet játszott.

Bundesliga, 24. forduló

Bayern München-Augsburg 5-3 (Cancelo 15., Pavard 19., 35., Sané 45., Davies 74., ill. Berisha 3., 60., Cardona 93.)
Frankfurt-Stuttgart 1-1 (Rode 55., ill. Silas 75.)
Hertha-Mainz 1-1 (Ngankam 18., ill. Ajorque 57.)
RB Leipzig-Mönchenglabdach 3-0 (Werner 58., Forsberg 70. - 11-esből, Gvardiol 80.)
Schalke 04-Borussia Dortmund 2-2 (Bulter 50., Karaman 79., ill. Schlotterbeck 38., Guerreiro 60.)

Premier League

Az angol bajnokságban mindkét, hétközben BL-meccset játszó csapat, a Chelsea és a Tottenham is 3-1-es győzelmet aratott. Előbbi a Leicestert, utóbbi a Nottinghamet győzte le.

Premier League, 27. forduló

Everton-Brentford 1-0 (McNeil 1.)
Leeds-Brighton 2-2 (Bamford 40., Harrison 78., ill. MacAllister 33., Harrison 61. - öngól)
Leicester-Chelsea 1-3 (Daka 39., ill. Chilwell 11., Havertz 45+6., Kovacic 78.) - piros: Faes 87. (Leicester)
Tottenham-Nottingham 3-1 (Kane 19., 35. - a másodikat 11-esből, Son 62., ill. Worrall 81.)
Crystal Palace-Manchester City 0-1 (Haaland 78. - 11-esből)

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.