Fotó: twitter.com/FCBayern

Bundesliga: Szalai ismét csere volt, a Bayern könnyed győzelemmel tisztelgett Beckenbauer előtt - videó

A Bayern München simán legyőzte a Hoffenheim csapatát a Bundesliga-forduló nyitómeccsén.
Csakfoci.hu 2024. január 12., péntek 22:46
Szerző: Csakfoci.hu 2024. január 12., péntek 22:46

A német első osztály 17. fordulójának pénteki nyitómérkőzésén a Bayern München hazai pályán a Hoffenheim együttesét fogadta, a vendégek ezúttal is a kispadon nevezték meccskeretbe a magyar válogatott Szalai Attilát. Az összecsapás előtt természetesen egy perces csenddel tisztelegtek a vasárnap elhunyt Franz Beckenbauer előtt.

A találkozó első 45 percében a bajorok kerültek előnybe, miután a 18. percben Sane passzát Musiala a kapufa segítségével váltotta gólra, ezzel szerezte meg a vezetést a müncheniek számára. A második játékrészben a 20 éves középpályás megduplázta csapata, és saját góljainak számát, így a lényegi kérdések eldőltek. A 91. percben még Kane megrúgta a maga gólját, így beállította a 3-0-s végeredményt.

Thomas Tuchel csapata egy pontra megközelítette a listavezető Leverkusent, míg a Hoffenheim a hetedik pozícióban maradt.

Bundesliga, 17. forduló

Bayern München-Hoffenheim 3-0 (Musiala 18., 70., Kane 91.) Kiállítva: Promel 74.