Fotó: kicker.de

Bundesliga: Schäfer 105 nap után kezdett újra, Laidouni Sallaiék ellen szerezte meg az első gólját az Unionban - eredmények, videók

A hosszú sérülését követően először volt kezdő az Unionban Schäfer András, legutóbb erre január 28-án volt példa. A berlinieknél megszerezte első Bundesliga-gólját a Ferencvárostól igazolt Aïssa Laïdouni, a Freiburgban a 32. percben lépett pályára Sallai Roland. Nyert a kiesés ellen küzdő Bochum, amely így elmozdult a kiesőhelyről.
Nyikes Zoltán 2023. május 13., szombat 17:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 13., szombat 17:29

A Schäfer Andrással felálló Union Berlin 4-2-re nyert otthon Sallai Roland csapata, a Freiburg ellen a német labdarúgó-bajnokság 32. fordulójának szombati játéknapján. Az Union ezzel nagy lépést tett a Bajnokok Ligája-indulás felé, ugyanis két fordulóval a vége előtt három ponttal előzi meg a jelenleg ötödik Freiburgot, a negyedik helyre visszacsúszó, három magyart, Szoboszlai Dominiket, Willi Orbánt és a jelenleg sérült Gulácsi Pétert foglalkoztató Leipzig pedig csak vasárnap lép pályára. A hazaiaknál a sérüléséből nemrég visszatért Schäfer január óta először volt a kezdőcsapat tagja, a túloldalon Sallai Roland visszakerült a keretbe - az előző fordulóban a Leipzig elleni találkozóról edzői döntés miatt hiányzott - és csereként a 39. percben lépett pályára.

A találkozón a fővárosiak az első félidőben 3-0-s előnybe kerültek a két gólt és egy gólpasszt jegyző Sheeraldo Becker vezetésével. A Freiburg a második félidőben ugyan 3-2-re felzárkózott, ám a téli átigazolási szezonban a Ferencvárostól szerződtetett Aissa Laidouni pályafutása első Bundesliga-góljával eldöntötte a három pont sorsát. A berlini együttes ezzel 17. győzelmét aratta az idényben és 59 pontja van, mindkettő klubrekord, mint ahogyan a hazai környezetben immáron 22 mérkőzés óta tartó bajnoki veretlenség is.

Mindeközben a címvédő és listavezető Bayern München - amelynek Lőw Zsolt a másodedzője - könnyedén, 6-0-ra intézte el a Schalke 04-et, amely a Bochum sikere miatt visszaesett az osztályozós helyre. (MTI)

Bundesliga, 32. forduló

Bayern München-Schalke 04 6-0 (T. Müller 21., Kimmich 29. - 11-esből, Gnabry 50., 66., Tel 50., Mazraoui 92.)
Eintracht Frankfurt-FSV Mainz 3-0 (Kamada 18. - 11-esből, Buta 40., Kolo Muani 59.)

Union Berlin-Freiburg 4-2 (Behrens 5., Becker 36., 38., Laidouni 80., ill. Gulde 56., Grifo 70. - 11-esből)

Laidouni első gólja az Unionban

A meccs összefoglalója

VfL Bochum-Augsburg 3-2 (Antwi-Adjei 2., Gouweleeuw 59. - öngól, Losilla 62.., ill. Maier 29., Yeboah 85.)

VfL Wolfsburg-Hoffenheim 2-1 (Kaminski 15., Waldschmidt 75., ill. Guilavogui 93.)

Borussia Dortmund-Borussia Mönchengladbach 5-2 (Malen 5., Bellingham 18. - 11-esből, Haller 20., 32., Reyna 94., ill. Bensebaini 75. - 11-esből, Stindl 85.)
vasárnap játsszák:
VfB Stuttgart-Bayer Leverkusen 15.30
RB Leipzig-Werder Bremen 18.30
pénteken játszották:
1. FC Köln-Hertha BSC 5-2 (3-2)

BL-selejtezők: Bundabotrány miatt nem indulhat a bajnokcsapat, a magyarok rémálma lehet így a Fradi ellenfele
Három klubot is megbüntettek Fehéroroszországban a közelmúltban kirobbant bundabotrány miatt.