Fotó: Freiburg Twitter

Bundesliga: Sallaiék a 96. percben nyertek, Szalai csapata őrült fordítást hajtott végre - eredmények, videó

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg az utolsó pillanatban csikarta ki a győzelmet, Szalai Attila a kispadról nézte, ahogy a Hoffenheim 0-2-ről, a hajrában fordítja meg bajnokiját.
Budai László 2023. augusztus 26., szombat 17:39
Szerző: Budai László 2023. augusztus 26., szombat 17:39

Több magyar érdekeltségű mérkőzést is rendeztek szombat délután a Bundesligában.

A Sallai Rolanddal felálló Freiburg Philipp 96. percben szerzett góljával 1-0-ra verte a Werder Brement - a magyar válogatott támadó a 61. percig volt a pályán. Videó itt.

A Szalai Attila nélkül felálló Hoffenheim szűk félóra alatt két 11-est is összehozott a Heidenheimnek, szerencséjére, ellenfele ebből csak egyet értékesített. Az újonc később így is kétgólos előnybe került, de a hazaiak előbb három perc alatt egyenlítettek, majd a 90. percben Kramaric 11-esével a győzelmet is kicsikarták (2-3).

Az Union Berlin egygólos előnyben, de már a 21. percben emberhátrányba került a Darmstadt otthonában, igaz, a vendégeket ez sem zavarta meg abban, hogy kiüssék ellenfelüket - 1-4 lett a meccs vége. A sérült Schäfer Andrást nem nevezték, a Fradi korábbi légiósa, Aissa Laidouni kezdőként 64 percet játszott.

A Dortmund csak 1-1-es döntetlent játszott a Bochum otthonában.

Bundesliga, 2. forduló

Darmstadt-Union Berlin 1-4 (Mehlem 24., ill. Gosens 4., 34., Behrens 39., Doekhi 65.) - piros: Aaronson 21. (Union)

Freiburg-Werder Bremen 1-0 (Philipp 96.)

Heidenheim-Hoffenheim 2-3 (Beste 26. - 11-esből, Pieringer 58., ill. Beier 77., Kaderabek 80., Kramaric 90. - 11-esből)

Köln-Wolfsburg 1-2 (Waldschmidt 55., ill. Wind 62., 73.)

Bochum-Dortmund 1-1 (Stoger 13., ill. Malen 56.)

Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.