Fotó: twitter.com/HerthaBSC

Bundesliga: Megvan Dárdai első győzelme a visszatérése óta, Szoboszlaiék megint nyertek Sallaiék otthonában – eredmények, videók

Győzelmével a Hertha három pontra megközelítette az osztályozó helyen álló Stuttgartot, a Leipzig a hétközi kupameccs után a bajnokságban is megverte a Freiburgot.
Nyikes Zoltán 2023. május 6., szombat 17:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 6., szombat 17:29

A Szoboszlai Dominikkal és Willi Orbánnal felálló Leipzig egygólos meccsen nyert Sallai Roland csapata, a Freiburg otthonában a német labdarúgó-bajnokság 31. fordulójának szombati játéknapján. A vendéglátók keretében nem volt ott a magyar válogatott támadó. A két csapat kedden a Német Kupa elődöntőjében is összecsapott az Europa Park Stadionban, akkor a címvédő vendég Leipzig a duplázó Szoboszlai vezérletével 5-1-re diadalmaskodott. A lipcsei együttes sikerének köszönhetően megelőzte a Freiburgot, ráadásul kettőt "ugrott előre" a tabellán, mivel a harmadik Union Berlin is vereséget szenvedett.

A Schäfer Andrást a 69. perctől csereként foglalkoztató fővárosi együttes az Augsburg otthonában kapott ki 1-0-ra.

Dárdai Pál visszatérését követően harmadik bajnokiján az első győzelmét ünnepelhette a sereghajtó Hertha BSC vezetőedzőjeként, a berliniek rendkívül fontos három pontot gyűjtöttek be az ugyancsak a kiesés elől menekülő Stuttgarttal szemben, ráadásul az utolsó előtti Bochum is kikapott. A berlinieknél Dárdai Márton kezdőként 75 percet kapott. (MTI/csakfoci.hu)

Bundesliga, 31. forduló

Augsburg-Union Berlin 1-0 (Beljo 53.)
Freiburg-RB Leipzig 0-1 (Kampl 73.)

Hertha BSC-VfB Stuttgart 2-1 (Kempf 29., Niederlechner 45+2., ill. Guirassy 38.)

Kempf gólja

Niederlechner gólja

Hoffenheim-Eintracht Frankfurt 3-1 (Baumgartner 8., Kramaric 41. - 11-esből, Bebou 45+3., ill. Götze 54.)
Kiállítva: Nsoki 49., ill. Glasner 45+2. (pályán kívül)
Borussia Mönchengladbach-VfL Bochum 2-0 (Hofmann 35., Stindl 91.)