Fotó: x.com/RBLeipzig_EN

Bundesliga: Hiába az Orbán-gól és az álomrajt, háromgólos előnynél leblokkolt a Leipzig - eredmények

3-0-ra is vezetett az RB Leipzig a Bochum ellen, végül azonban csak egy pontot szerzett a német élvonalban.
Póczik Dávid 2025. január 18., szombat 17:38
Fotó: x.com/RBLeipzig_EN
3-0-ra is vezetett az RB Leipzig a Bochum ellen, végül azonban csak egy pontot szerzett a német élvonalban.
Szerző: Póczik Dávid 2025. január 18., szombat 17:38

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Leipzig 3-3-as döntetlent játszott szombaton a sereghajtó Bochum otthonában a német labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában.

A lipcseiek a 22. percben már három góllal vezettek, az első találatot a magyar válogatott védője szerezte, akinek a bal oldalról egy beadásszerű lövése landolt a hálóban - Orbánnak ez már az ötödik gólja volt ebben a szezonban. A Bochum azonban nem adta fel és a fordulást követően hasonlóan gyorsan egyenlített, Myron Boadu, a hazaiak holland támadója 13 perc alatt ért el mesterhármast.

A listavezető Bayern München a Dárdai Bencével felálló Wolfsburgot fogadta, és 3-2-es győzelmet aratott. (MTI)

Bundesliga, 18. forduló:

VfL Bochum-RB Leipzig 3-3 (0-3)

Bayern München-Wolfsburg 3-2 (2-1)

Heidenheim-St. Pauli 0-2 (0-1)

Holstein Kiel-Hoffenheim 1-3 (0-2)

VfB Stuttgart-Freiburg 4-0 (3-0)

Bayer Leverkusen-Borussia Mönchengladbach 3-1

pénteken játszották:

Eintracht Frankfurt-Borussia Dortmund 2-0 (1-0)

Olvastad már?
Topligák: A Juve nyerte a Serie A nagy rangadóját, az Arsenal 2-0-ról bukott pontokat, a Bayer tovább üldözi a Bayernt
Így alakultak a topligák nagycsapatainak szombat esti bajnokijai.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Légiósok
Varga Kevin
Sajtóhírek szerint Varga Kevin panaszt nyújtott be a FIFA-hoz, miután nem kapta meg a pénzét a török Ankaragücü csapatától.
Csákvár
Három aláírás
Leigazolták Ominger Bencét a Gyirmóttól, megszerezték a kooperációs szerződés keretében Pál Barnát (Puskás), és profi szerződést írt alá a 17 éves Grünfelder Attila.
Légiósok
Csongvainak Grzelak is segített a váltásban
A Svédországba szerződött Csongvai Áron elárulta, hogy Nicolás Stefanelli és Bartosz Grzelak véleményét is kikérte a klubváltás előtt.
Tovább az összes átigazoláshoz