Fotó: twitter.com/RBLeipzig_EN

Bundesliga: Gulácsival és Orbánnal győzött a Leipzig, emberhátrányban sem hibázott a Dortmund - eredmények, videók

Szombati eredmények a német élvonalból.
Csakfoci.hu 2024. április 13., szombat 17:30
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 13., szombat 17:30

A német első osztály 29. fordulójának szombat délutáni programjában a Bayern München, a Borussia Dortmund és az RB Leipzig is érdekelt volt, mindhárom együttes győztesen hagyta el a játékteret.

A Lipcsében végig a pályán volt Gulácsi Péter és Willi Orbán is, az RB a Wolfsburg ellen aratott sima győzelmet. A Bayern a Kölnt múlta felül két góllal, azonban a bajorok így is 13 ponttal állnak a listavezető Leverkusen mögött. A tabella harmadik helyét jelenleg a VfB Stuttgart foglalja el, őket követi 56-56 ponttal a Lipcse és a Dortmund.

Bundesliga, 29. forduló

Bayern München-Köln 2-0 (Guerreiro 65., Müller 93.)

Mainz-Hoffenheim 4-1 (Burkardt 47., Mwene 51., Gruda 63., Onisiwo 89., ill. Kaderabek 19.)

Mönchengladbach-Borussia Dortmund 1-2 (Wober 36., ill. Sabitzer 22., 28. - a másodikat 11-esből) Kiállítva: Adeyemi 55.

RB Leipzig-Wolfsburg 3-0 (Olmo 13., Sesko 68., Openda 82.)

VfL Bochum-Heidenheim 1-1 (Schlotterbeck 90., ill. Schlotterbeck 81. - öngól)

VfL Stuttgart-Frankfurt 18.30

Légiósok: Sallairól jó híreket osztottak meg a sérülése kapcsán
A magyar válogatott Törökország elleni meccse után kezdhet ismét Sallai Roland, aki ágyékproblémákkal bajlódott.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)