A listavezető FC Barcelona simán, 3-1-re győzött az Espanyol elleni városi derbin a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi játéknapján.
A Barca legjobbja Dani Olmo volt, a Leipzigtől nyáron szerződtetett spanyol válogatott középpályás két góllal járult hozzá a sikerhez.
Hansi Flick együttese 12 forduló alatt már 40 gólt szerzett a La Ligában, időszakosan ez a második legeredményesebb idénykezdete a katalán csapatnak, amely csak az 1950/51-es idényben rajtolt jobban (42) - számolt be az MTI.
La Liga, 12. forduló:
Atlético Madrid - Las Palmas 2-0 (G. Simeone 37., Sörloth 84.)
FC Barcelona - Espanyol 3-1 (Olmo 12., 31., Raphinha 23., ill. Puado 63.)
Később:
18:30: Sevilla - Real Sociedad
21:00: Athletic Bilbao - Real Betis
Átigazolások
Ferencváros
Owusunak új klubja lett
A nigériai Owusu Kwabena a török másodosztályú Sakaryaspor játékosa lett. A háromszoros magyar bajnok támadóval még tavaly júniusban bontott szerződést a Ferencváros.
DVSC
Erősítés várható
Bogdán Ádám sportigazgató elárulta, hogy egy játékos érkezése még várható a debrecenieknél a mostani átigazolási időszakban.
Loki
Kölcsönben a támadó
Június 30-ig kölcsönben a szerb első osztályú OFK Beograd együttesénél folytatja pályafutását a DVSC elefántcsontparti támadója, Yacouba Silue, a megállapodás vételi opciót is tartalmaz.