BL: Vinícius Junior duplázott Münchenben - a Real boldogabb lehet a Bayernnél

2-2-s döntetlennel ért véget a Bayern München és a Real Madrid első Bajnokok Ligája-elődöntője kedden, a müncheni Allianz Arénában.
Csakfoci.hu 2024. április 30., kedd 22:57
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 30., kedd 22:57

Remekül kezdte a mérkőzést a Bayern, amely már az első percben gólt szerezhetett volna, ám Sané ziccerét Lunyin védte. A kihagyott helyzet nem szegte kedvét a bajoroknak, az első bő negyedórában óriási nyomást helyeztek a madridiakra, akik másodpercekre tudták csak megtartani a labdát.

Ám hiába a számtalan ígéretes támadás, a németek nem tudtak gólt szerezni, ami az első félidő közepén megbosszulta magát. Közel húsz perc kellett, hogy a Real magára találjon és huzamosabb ideig képes legyen labdát birtokolni, majd váratlanul a vezetést is megszerezte Kroos parádés kiugratását és Vinícius Juior gólját követően. A félidő második felében többnyire kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán igazán nagy helyzet nélkül.

A fordulás után a Bayern (a kispadon magyar másodedzőjével, Lőw Zsolttal) ragadta magához a kezdeményezést, de az első percekben nem találta a masszív madridi védelem ellenszerét, aztán három percen belül megfordította a meccset: előbb Sané gyönyörű góljával egyenlített, majd Kane büntetőjével átvette a vezetést.

Ezek után a Real birtokolta többet a labdát, mégis a müncheniek játszottak veszélyesebben, a hajrára fordulva viszont váratlanul egy Vinícius-büntetővel egyenlített Carlo Ancelotti csapata, így döntetlenről várhatja a hazai visszavágót. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés:

Bayern München - Real Madrid 2-2 (Sané 53., Kane 57. - 11-esből, ill. Vinicius Junior 24., 83. - a másodikat 11-esből)

Bayern: Neuer - Kimmich, Dier, Kim, Mazraoui - Laimer, Goretzka (Guerreiro, a szünetben) - Sané (Davis, 87.), Müller (Gnabry, 80.), Musiala - Kane

Real: Lunyin - Lucas Vazquez, Rüdiger, Nacho (Camavinga, 64.), Mendy - Valverde, Tchouameni, Kroos (Brahim Diaz, 75.) - Bellingham (Modric, 75.) - Rodrygo (Joselu, 87.), Vinicius

Szinte mindenkit eladna a Manchester United, a Leverkusen alapemberét viheti el a Bayern - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Kovácsik Ádám
Az már biztosra vehető, hogy egy szezon után távozik Kovácsik Ádám a Mezőkövesdtől. Jó eséllyel a magyar élvonalban folytatja.
Ricardo Moniz
Hosszabb távra is kinevezhetik
A holland edző vezetésével négy bajnokin kilenc pontot szerzett, kiharcolta az európai kupát, így elérte a szezoncélt a Zürich.