BL: Mbappé két lesgóllal tért vissza, a PSG bajban, a Bayern és a Milan előnyben - videók

Az AC Milan és a Bayern München is 1-0-ra győzött a keddi BL-nyolcaddöntőjén, így előnyből várhatja a márciusi visszavágót.
Csakfoci.hu 2023. február 14., kedd 23:11
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 14., kedd 23:11

PSG - BAYERN MÜNCHEN

A győztes gólt a francia válogatott Kingsley Coman lőtte nem sokkal a szünet után, és mint PSG-nevelés, nem ünnepelte látványosan a végül győzelmet érő találatot.

A találkozó első félidejében sokkal veszélyesebben futballozott a vendégegyüttes, amely a mezőnyben és a labdabirtoklás szempontjából ugyan nem volt nagy fölényben, de a hazaiak egy kapura lövésével szemben kilencszer próbálkozott gólszerzéssel. Ennek ellenére a szünetben 0-0 volt az állás, ám a fordulás után nem hagyott alább a Bayern lendülete, és nem sokkal a második félidő kezdete után a vezetést is megszerezte. A párizsi csapat nagyon ritkán tudott hatékony támadásvezetéssel előrukkolni, a müncheniek védelme ugyanis jól zárt, és amint komoly helyzet alakult volna ki a kapuja előtt, azonnal megakadályozta a rivális játékosait az akciók eredményes befejezésében.

A sérülésből felépült Kylian Mbappé pályára lépésével új lendületet kapott a PSG játéka, a világbajnok francia válogatott szélsőt többször is megpróbálták futtatni a társak a bal oldalon, ezekből a megindulásokból pedig több helyzet is kialakult. Mbappé két gólt is szerzett, de mindkét találatát lesállás előzte meg, aztán a hajrában a Katarban vb-győztes, hétszeres aranylabdás Lionel Messi előtt adódott nagy lehetőség, de a Bayern védelme megint a helyén volt, és megakadályozta, hogy az argentin világsztár kiegyenlítsen. A lefújásig már nem esett gól, így a német sztárcsapat minimális előnyben várja a visszavágót, melyen a védő Benjamin Pavard nem játszhat majd a bajoroknál, a 92. percben ugyanis második sárga lapja után kiállította a játékvezető - számolt be az MTI.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés:

Paris Saint-Germain - Bayern München 0-1 (Coman 53.) - piros lap: Pavard (PSG, 92.)

AC MILAN - TOTTENHAM

A játéknap másik nyolcaddöntős odavágóján a hazai pályán szereplő AC Milan már a hetedik percben megszerezte a vezetést a Tottenhammel szemben, és ezt az előnyét a szünetig meg is őrizte. A folytatásban a vendég angol együttes volt veszélyesebb, de a milánóiaknak is akadtak újabb gólszerzési lehetőségei, az állás azonban nem változott, így ez a párharc is 1-0-ról folytatódik, ugyanakkor a Milannak vélhetően nem lesz könnyű dolga a londoni visszavágón.

AC Milan - Tottenham 1-0 (B. Diaz 7.)

Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)