BL: Laidouniék nagyon közel voltak a csodához, de a Real a 94. percben megmenekült a blamától - videó

A Bajnokok Ligája szerdai játéknapján a Real Madrid a 94. percben szerezte a győztes gólt az Union Berlin ellen. A Galatasaray pedig hazai pályán játszott döntetlent a Köbenhavn ellen.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 20., szerda 20:42
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 20., szerda 20:42

Az első félidőben a Real szinte semmilyen veszélyt nem jelentett az Union kapujára. A 4. percben Joselunak ugyan volt egy fejese, de azt Ronnow védte. Utána főleg átlövésekkel próbálkoztak a hazaiak, de rendkívül pontatlanul tették.

Szünet után Gosens révén a berliniek először veszélyeztettek, de nem tudott átjárni Kepa eszén. Az ezt következő perceket menyomta a Real: Rodrygonak volt nyolc méterről egy erős lövése, amit kiütött a kapus, majd az ismétlés a kapufán csattant. Nem sokkal később Joselu 13 méteres löketét is védte a kapus. A 63. percben Joselu fejesét ütötte kapufára Ronnow, aztán Modric távoli bombájával is ezt tette.

Úgy tűnt, a Real nem tud nyerni, de aztán a 94. percben Valverde lövése levágódott, Bellingham pedig közelről nem hibázott.

Schäfer András sérülés miatt nem játszott az Unionban, ugyanakkor Aissa Laidouni ott volt a csapatban, ahogy a Juventustól érkezett Leonardo Bonucci is, aki most debütált a berlinieknél.

A másik korai meccsen a Galatasaray hazai pályán 0-2-ről felállva egy pontot megmentett a Köbenhavn ellen.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

C csoport:
Real Madrid - Union Berlin 1-0 (Bellingham 94.)

A csoport:
Galatasaray - Köbenhavn 2-2 (Boey 86., Tele 88., ill. Elyounoussi 35., Goncalves 58.)