fotó: mancity.com

BL: Góleső és rekordok - felejthetetlen, mégsem példátlan az, ami kedden történt

Izgalmakban nem volt hiány a Bajnokok Ligája-alapszakasz 3. fordulójának keddi játéknapján, ahol rengeteg gólt és egy olyan rekordot is láthattak a nézők, amelyről biztosan nem álmodott a rutinos hátvéd.
Csakfoci.hu 2025. október 22., szerda 10:41
fotó: mancity.com
Izgalmakban nem volt hiány a Bajnokok Ligája-alapszakasz 3. fordulójának keddi játéknapján, ahol rengeteg gólt és egy olyan rekordot is láthattak a nézők, amelyről biztosan nem álmodott a rutinos hátvéd.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. október 22., szerda 10:41

A labdarúgó Bajnokok Ligája történetének leggólgazdagabb játéknapja volt a keddi, amelyen kilenc mérkőzésen 43 találat született.

A 4,8-as átlag ugyanakkor "csak" a második a BL-rangsorban, a rekordot a napra pontosan 11 évvel korábbi játéknap tartja, amikor nyolc összecsapáson 40 gólt jegyeztek a csapatok.

A címvédő Paris Saint-Germain 7-2-re diadalmaskodott a Bayer Leverkusen vendégeként, ezzel csúcsot döntött, a párizsi gárda ugyanis 39 gólnál jár a BL-ben ebben a naptári évben. Az eddigi rekord a Manchester Unitedhez fűződött, amely 2002-ben 38-szor volt eredményes a legrangosabb európai kupasorozatban.

Luis Enrique, a PSG spanyol szakvezetője ugyancsak rekorderré lépett elő, 65. BL-mérkőzésén ugyanis a 43. sikerét aratta, ezzel 66 százalékosra növelte győzelmi mutatóját, amivel megelőzte a legalább 50 találkozót jegyző trénerek rangsorában honfitársát és korábbi csapattársát, Josep Guardiolát.

A Manchester Cityben a Villarreal vendégeként megnyert találkozón is gólt szerzett Erling Haaland, a norvég csatár ezzel sorozatban a 12. tétmérkőzésén is eredményes volt, ez Cristiano Ronaldo karrierjének legjobb szériája volt.

A Kajrat Almati-Pafosz találkozón Joao Correiát mindössze 183 másodperc játék után kiállította a játékvezető, ezzel ő lett a Bajnokok Ligája történetének leggyorsabban kiállított játékosa, megdöntve a korábbi (aligha kívánt) rekordot, amelyet a Sahtar Donyeck játékosa, Oleksandr Kucher tartott, akit 2015-ben, a Bayern München ellen 3:59 perc után állítottak ki. (MTI/Csakfoci)

Olvastad már?
Hová lett a pénz? A barcikai feljutási bónusz különös története
Ígéret volt 30 millió forintról, de a prémiumból végül nem lett semmi.
Elolvasom
Átigazolások
Fradi
Kodro helyzete
Az FTC kölcsönjátékosa, Kenan Kodro lehetséges spanyolországi jövőjéről írtak cikket Spanyolországban.
Diósgyőr
Acolatse nagy transzfere
Vladimir Radenkovic reméli, hogy ha elviszik a szárnyaló Elton Acolatsét, akkor olyan összegért teszik meg, amiből 2-3 hasonló képességű játékost tud majd hozni a klub.
Ferencváros
Magyar edző kaphat fontos pozíciót
A 2001-es bajnokcsapat tagja, Tóth Mihály komoly feladatot kaphat a Ferencvárosnál.
Tovább az összes átigazoláshoz