BL: Barcelonában sokkolt és fordított a PSG, a Dortmund is elődöntős - videók

A PSG és a Borussia Dortmund jutott elsőként a Bajnokok Ligája elődöntőjébe, miután kedden mindkét csapat fordítani tudott a La Ligában szereplő riválisával szemben, az első meccsen elszenvedett vereséget követően.
Csakfoci.hu 2024. április 16., kedd 22:59
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 16., kedd 22:59

Barcelona - PSG

A francia csapat egygólos hátrányban várta a második felvonást, ráadásul Raphinha találatával még távolabb került a továbbjutástól, azonban a párharc menetében 180 fokos fordulat állt be, amikor az utolsó emberként szabálytalankodó Ronald Araujót kiállította a játékvezető, Kovács István. A párizsiak emberelőnyüket kihasználva még a szünet előtt egyenlítettek Ousmane Dembélé révén.

A folytatásban egyértelmű fölényben futballozott a PSG, amely bő negyedóra alatt még két gólt szerezve a maga javára fordította a párharcot. A vezető találat után - Vitinha lőtte ki a jobb alsó sarkot 20 méterről - a katalánok mestere, Xavi belerúgott a negyedik játékvezető előtt lévő táblába, ezért a bíró piros lappal elküldte a kispadtól. Ezt követően is folytatódtak a Barcelona hibái, mert Joao Cancelo szabálytalanságából jutott büntetőhöz a rivális, amely ezzel megfordította a párharcot, miután Kylian Mbappé nem hibázott. A hátralévő időben bár volt helyzete a Barcelonának, de Robert Lewandowski lövését Gianluigi Donnarumma hárította, a túloldalon viszont a világbajnok Mbappé újra eredményes volt a hajrában, így végérvényesen lezárta a párharcot.

Dortmund - Atlético

Dortmundban is a hazai csapat kezdett jobban, ami érthető, mert a Borussiának egygólos hátrányt kellett ledolgoznia. Bár a spanyoloknál Álvaro Morata is rontott ziccert, összességében a jobban és veszélyesebben futballozó sárga-feketék nemcsak egyenlítettek a párharcban, hanem előnybe is kerültek Julian Brandt és Ian Maatsen góljával. A második félidőre viszont teljesen más hozzáállással futott ki a madridi rivális, amely húsz perc alatt egyenlített, azaz visszafordította a maga javára az állást. A fordulatok sora ezzel nem ért véget, mivel az újra hátrányba kerülő Borussia ismét rákapcsolt, és négy perc alatt két gólt szerezve újra előnybe került, ezt pedig meg is őrizte a lefújásig.

A PSG 2021, míg a Dortmund 2013 után jutott ismét a legrangosabb európai kupasorozat elődöntőjébe, ahol a két csapat egymással találkozik majd, először április 30-án vagy május 1-jén. (MTI / csakfoci.hu)

Bajnokok Ligája-negyeddöntők, visszavágók:

FC Barcelona - Paris Saint-Germain 1-4 (Raphinha 12., ill. Dembélé 40., Vitinha 54., Mbappé 61., 89. - az elsőt 11-esből) - piros lap: Ronald Araújo (Barcelona, 29.)

Továbbjutott a PSG (6-4-es összesítéssel)

Borussia Dortmund - Atlético Madrid 4-2 (Brandt 34., Maatsen 39., Füllkrug 71., Sabitzer 74., ill. Hummels 49. - öngól, Correa 64.)

Továbbjutott a Dortmund (5-4-es összesítéssel)

Nagy bejelentést tettek Európa egyik legkeresettebb játékosáról, a Bayern és a Juve is a volt edzőjét vinné vissza – külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)