BL: Az MU a kapusának köszönhetően a kiesés szélére került az isztambuli pokolban - videó

A Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában egy rendkívül fordulatos mérkőzésen a Galatasray 3-3-as döntetlent játszott a Manchester Uniteddel és ezzel a kiesés szélére lökte az angolokat. A Sevilla 2-0-ről kapott ki hazai pályán a PSV-től és az EL-győztes elbúcsúzhat a BL-től.
Csakfoci.hu 2023. november 29., szerda 20:43
Szerző: Csakfoci.hu 2023. november 29., szerda 20:43

Úgy tűnt, az MU gyorsan lerendezi a meccset. A 11. percben Bruno Fernandes tette le a labdát Garnachonak, aki éles szögből a léc alá bombázott. Alig telt el újabb hét perc: Bruno Fernandes rúgott hatalmas gólt 23 méterről. A kétgólos hátrány ellenére azonban nem zuhantak össze a törökök, sőt, egyre bátrabbak lettek. A 29. percben Ziyech tekert a jobb alsó sarokba egy szabadrúgást.

A második félidőt is jól kezdték a manchesteriek, az 55. percben McTominay robbant be egy jobbról érkező beadásra és közelről a kapuba lőtt.

A 63. percben Ziyech éles szögből kapura küldött egy szabadrúgást, amit Onana csúnyán bevédett. A 71. percben már egál volt: Akturkoglu tekert 14 méterről a rövid felsőbe, Onana ebben is benne volt.

A United az újabb pontvesztésével maradt a csoport utolsó helyén, és a záró körben mindenképp nyernie kell a Bayern ellen és bíznia abban, hogy a Galata nem veri meg a Köbenhavnt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 5. forduló:

A csoport:
Galatasaray - Manchester United 3-3 (Ziyech 29., 63., Akturkoglu  71., ill. Carnacho 11., Bruno Fernandes 18., McTominay 55.)

Az állás: 1. (és továbbjutott) Bayern München 12 pont, 2. Galatasaray 5., 3. FC Köbenhavn 4, 4. Manchester United 3

B csoport:
Sevilla - PSV Eindhoven 2-3 (Sergio Ramos 24., En-nesyri 47., ill. Saibari 68., Gudelj 82., Pepi 92.)

Az állás: 1. Arsenal 9 pont, 2. PSV Eindhoven 8, 3. RC Lens 5, 4. Sevilla 2