BL: Az Atlético 0-1-ről állt fel az Inter ellen és 11-esekkel elbúcsúztatta a tavalyi döntőst - videó

Az Atlético megfordította az állást és 11-esekkel bejutott a negyeddöntőbe. A másik szerdai mérkőzésen a Dortmund otthon kiharcolta a továbbjutást.
Csakfoci.hu 2024. március 13., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 13., szerda 23:00

Az 5. percben Lino elvitte a labdát két védő mellett, majd 8 méterről lőtt, Sommer bravúrral kiütötte a labdát. A 13. percben Dumfries éles szögből tüzelt, Oblak is nagyot védett, majd a duplázást is fogta.

A 28. percben Morata 10 méteres fejesét védte az Inter kapusa. A 33. percben megszerezték a vezetést az olaszok: Barella passzol Dimarcohoz, aki 10 méterről a jobb sarokba lőtt. A madridiak gyorsan egyenlítettek: a védők nem tudtak felszabadítani, Griezmann pedig hét méterről nem hibázott. A 43. percben újra a francia támadó került helyzetbe, egy szép csel után 7 méterről lőtt, Pavard hatalmasat mentett szögletre.

A második félidőt is jól kezdte az Atlético: Griezmann 14 méteres lövését védte bravúrral Sommer. A spanyolok játszottak fölényben, de komoly helyzetig nem jutottak egészen a hajráig.

A 75. percben Thuram mindent lezárhatott volna, de 13 méterről fölé durrantott, nem sokkal később pedig Barella Oblakba lőtt.

A 85. percben Depay a kapufát találta el, két perccel később pedig 11 méterről a jobb sarokba helyezett.

A 93. percben továbbjuthatott volna az Atlético, de Riquelme 12 méterről óriási helyzetben fölé vágta a labdát. Mivel az első meccset az Inter 1-0-ra nyerte, jöhetett a kétszer 15 perces hosszabbítás. Ugyan mindkét csapat előtt akadtak lehetőségek, de gól nem született, így a 11-esekre marad a döntés.

Az első körben Calhanoglu bebombázta, Depay sem hibázott. A második fordulóban Alexis Sanchez lövését Oblak kivédte, de Saul is kihagyta. A harmadik körben Klaassen lövését is kiütötte Oblak, Riquelme nem hibázott. A negyedik sorozatban Acerbi a léc alá vágta, Correa is. Az ötödik körben Lautaro Martinez csúnyán fölé rúgta. Továbbjutott az Atlético.

A negyeddöntők és az elődöntők sorsolását pénteken 12 órakor tartják Nyonban. A legjobb nyolc közé jutott csapatok: Real Madrid, Manchester City, Bayern München, Paris SG, Barcelona, Arsenal, Dortmund, Atlético.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntők, visszavágók:

Atlético Madrid - Inter 2-1 (Griezmann 36., Depay 87., ill. Dimarco 33.), továbbjutott 11-esekkel, 3-2-vel az Atlético

Dortmund - PSV 2-0 (Sancho 3., Reus 95.), továbbjutott a Dortmund 3-1-es összesítéssel

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.