BL: A szerb bajnok a szünetben még verte a címvédő City-t, drámai kapusgól Rómában - videók

Ez történt a kedd késő esti meccseken, a Bajnokok Ligája csoportkörének 1. fordulójában. Gólszerzők és videók a cikkben!
Csakfoci.hu 2023. szeptember 19., kedd 23:06
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 19., kedd 23:06

A Lazio házigazdaként 1-1-es döntetlent játszott az Atlético Madriddal a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában, kedden. A spanyolok a 29. percben Pablo Barrios találatával vezetést szereztek, az olaszok egyenlítésére egészen a 95. percig kellett várnia a hazai közönségnek. Akkor a hálóját őrizetlenül hagyó kapus, Ivan Provedel fejelte be Luis Alberto beadását.

Az olasz futballista a BL történetének második kapusa lett, aki nem büntetőből talált be, Sinan Bolat, a belga Standard Liege színeiben egy AZ Alkmaar elleni 2009-es csoportmeccs alkalmával egyenlített hasonlóképpen.

A címvédő Manchester Citynek az első félidőben 22 kapura lövése volt, a vendég Crvena zvezdának mindössze egy, mégis a szerbek vezettek 1-0-ra a szünetben a ghánai Osman Bukari góljával. A második félidő elején Julian Álvarez egyenlített, majd Kyle Walker találatát les miatt nem adták meg. A meccs kétharmadánál ismét Álvarez volt eredményes, a 3-1-es végeredményt pedig Rodri állította be.

A Barcelona hazai pályán 5-0-ra verte a BL-újonc belga Royal Antwerpet. A második félidőben pályára lépett a 2007. július 13-án született Lamine Yamal, aki az eddigi legfiatalabb Barca-játékos a BL-ben, illetve a második legfiatalabb futballista a legrangosabb európai kupasorozatban. (MTI)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló:

F-csoport

Paris Saint-Germain – Borussia Dortmund 2-0 (Mbappé 49. – 11-esből, Hakimi 58.)

Korábban: AC Milan – Newcastle United 0-0

G-csoport

Manchester City – Crvena Zvezda 3-1 (J. Álvarez 47., 60., Rodri 73. ill. Bukari 45.)

Korábban: Young Boys – RB Leipzig 1-3

E-csoport

Lazio – Atlético Madrid 1-1 (Provedel 95., ill. Barrios 29.)

Feyenoord – Celtic 2-0 (Stengs 47., Jahanbakhsh 76.) - piros lap: Lagerbielke (Celtic, 64.), Holm (Celtic, 68.)

H-csoport

FC Barcelona – Royal Antwerp 5-0 (J. Félix 11., 66., Lewandowski 19., Bataille 22. – öngól, Gavi 54.)

Sahtar Donyeck – FC Porto 1-3 (Kelsy 13., ill. Galeno 8., 15., Taremi 29.)