BL: A PSG kiütötte a Milant, Newcastle-ben nyert a Dortmund, Skóciában botlott az Atlético - videók

A Bajnokok Ligája csoportkörének harmadik fordulójában a címvédő City nyerni tudott idegenben, ahogy a Dortmund és a Porto is. A PSG a vártnál jóval simábban verte a Milant.
Csakfoci.hu 2023. október 25., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 25., szerda 23:00

A csoportkör 3. fordulójának két rangadóját is az F csoportban játszották.

Meglepően bátran kezdett Dortmund a Newcastle otthonában , de az angolok sem csak védekeztek. Tíz perc után már mindkét kapusnak kellett egy-egy nagyot védenie. Közvetlenül a szünet előtt sikerült megszereznie a vezetést a Borussiának, amikor Schlotterbeck passza után Nmecha 15 méterről a bal sarokba lőtt.

A második félidőben nagy fölényben játszott a Newcastle, a Dortmund azonban remekül védekezett. A hazaiak a 87. percben voltak legközelebb az egyenlítéshez, Wilson fejese viszont a lécen csattant, a legvégén pedig Kobel kapufára tolt egy labdát.

A csoport másik meccsén a Milan a vártnál jóval kevesebb ellenállást tanúsított a PSG otthonában és végül a párizsiak 3-0-ra nyerni tudtak.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport

Celtic - Atlético Madrid 2-2 (Furuhashi 4., Palma 28., ill. Griezmann 25., Morata 53.)
Feyenoord - Lazio 3-1 (Gimenez 31., 74., Zerrouki 45., ill. Pedro 83.)

Az állás: 1. Feyenoord 6, 2. Atlético Madrid 5, 3. Lazio 4, 4. Celtic 1

F csoport
Newcastle - Dortmund 0-1 (Nmecsha 45.)

PSG - AC Milan 3-0 (Mbappe 32., Muani 53., Lee Kang 89.)

Az állás: 1. PSG 6, 2. Newcastle 4, 3. Dortmund 4, 4. Milan 2

G csoport
Leipzig - Crvena zvezda 3-1 (Raum 12., Xavi Simons 59., Olmo 84., ill. Stamenic 70.)
Young Boys - Manchester City 1-3 (Elia 52., ill. Akanji 48., Haaland 67., 86.)

Az állás: 1. Manchester City 9, 2. RB Leipzig 6, 3-4. Young Boys és Crvena zvezda 1-1

H csoport
Antwerp - Porto 1-4 (Yusuf 37., ill. Evanislon 46., 69., 84., Eustaquio 54.)
Barcelona - Sahtar 2-1 (Ferrán Torres 28., Fermin Lopez 36., ill. Sudakov 62.)

1. FC Barcelona 6, 2. FC Porto 6, 3. Sahtar Donyeck 3, 4. Royal Antwerp 0

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)
Angliában még mindig azt hiszik, aláírt fehérvári szerződése ellenére megtarthatják a Vidihez tartó George Dobsont.