BL: A Poolnak esélye sem volt a csodára a Bernabéuban, a Napoli is negyeddöntős – videó

A Real Madrid és a Napoli is kettős győzelemmel jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc csapata közé.
Csakfoci.hu 2023. március 15., szerda 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2023. március 15., szerda 22:55

Mindkét csapat támadólag lépett fel. Az első helyzet a Liverpoolé volt: Salah passza után Darwin Nunez lőtt 11 méterről, Courtois azonban védett. A másik oldalon Vinícius közeli próbálkozását védte Alisson. A 20. percben Camavinga 20 méteres bombáját ütötte a lécre a brazil kapus. Nem sokkal később Darwin Nunez tekerését hatástalanította Courtois, majd Gakpo éle szögből tüzelt, a hazai kapus azonban megint jó helyen volt.

A második félidő első nagy helyzete Valverde nevéhez fűződik, akinek lövését Alisson lábbal védte. A játékrész közepén újra Valverde veszélyeztetett, 6 méteres fejese viszont kicsivel fölé szállt.

A 78. percben eldőlt a mérkőzés: Vinícius estében Benzemához passzolt, aki 7 méterről nem hibázott.

BAJNOKOK LIGÁJA, NYOLCADDÖNTŐ:

Real Madrid - Liverpool 1-0 (Benzema 78.), továbbjutott a Real 6-2-vel

Real Madrid: Courtois – Carvajal (Lucas Vazquez 86.), Éder Militao, Rüdiger, Nacho – Kroos (Tchouaméni 84.), Camavinga, Modric (Ceballos 82.) – Valverde, Benzema (Rodrygo 82.), Vinícius (Asensio 84.)

Liverpool: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, Van Dijk, Robertson (Tsimikas 90.) – D. Jota (Elliot 57.), Fabinho, Milner – Salah, D. Nunez (Firmino 57.), Gakpo (Carvalho 90.)

A nap másik nyolcaddöntőjén a bombaformában lévő Napoli hazai pályán is magabiztos győzelmet aratott a Frankfurt ellen.

A legjobb nyolc közé jutott csapatok: Real Madrid, Napoli, Manchester City, Inter, AC Milan, Bayern München, Chelsea, Benfica. A negyeddöntők sorsolását pénteken tartják.

Napoli - Eintracht Frankfurt 3-0 (Osimhen 45., 54., Zielinski 64. - 11-esből), továbbjutott a Napoli 5-0-val

Napoli: Meret – Di Lorenzo, Rrahmani, Kim (Jesus 66.), M. Rui – Anguissa, Lobotka, Zielinski (Elmas 74.)– Politano (Lozano 66.), Osimhen (Simeone 81.), Kvarachelia (Ndombele 74.)

Eintracht Frankfurt: Trapp – Tuta, N'Dicka, Lenz (Max 67.) – Buta, Rode (Jakic 74.), Sow, Knauff (Alidou 62.) - Götze, Kamada – Borré