BL: A csoportkör legjobb meccsének nem lett győztese Dortmundban, de mindkét csapat továbbjutott - videó

A Bajnokok Ligája csoportkörének utolsó fordulójában pazar meccset játszott egymással a Dortmund és a PSG. A Milan hiába nyert a Newcastle otthonában, csak az Európa Ligában folytathatja.
Csakfoci.hu 2023. december 13., szerda 23:00
Szerző: Csakfoci.hu 2023. december 13., szerda 23:00

Egymásnak estek a csapatok a Dortmund - PSG meccsen. Az első helyzet a Borussiáé volt, de Wolf 10 méteres lövése mellé ment. Nem sokkal később Lee hat méterről mellé pörgetett. A legnagyobb helyzetet Mbappé hibázta el, igaz, ehhez kellett Süle földöntúli becsúszása: a francia támadó ellőtte a labdát a kapus mellett, a német védő pedig becsúszva, a jobb lábát felemelve rúgta ki a labdát a gólvonal elől.

A 20. percben Barcolo 16-ről a kapufát találta el. Majd Kolo Muani futott le két védőt és közelről mellé gurított.

A 26. percben Reus 10 méteres löketét bravúrral ütötte ki Donnarumma. A 32. percben Adeyemi lőtt fölé közelről egy kipattanót.
A szünet előtt Kolo Muani lapos lövését védte Kobel, de még Hummelsnek is volt egy jó fejese, ami centikkel ment mellé. Elképesztő sok helyzetet hozott az első félidő, de gólt nem.

A második félidőben aztán beindult az üzlet. Az 51. percben Füllkrug egy szép csel után középre gurított, Adeyemi pedig a bal alsóba gurított. 4 perccel később Zaire-Emery egy szerencsés megpattanó lövéssel egyenlített.

A 75. percben Mbappé betalált ugyan, de lesről tette, igy 1-1 lett a végeredmény.

A nyolcaddöntős csapatok: Real Madrid, FC Barcelona, Atlético Madrid, Real Sociedad (spanyol), Bayern München, RB Leipzig, Borussia Dortmund (német), Internazionale, Lazio, Napoli (olasz), Arsenal, Manchester City (angol), Köbenhavn (dán), PSV Eindhoven (holland), PSG (francia), Porto (portugál)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. (utolsó) forduló:

E csoport:
Atlético Madrid - Lazio 2-0 (Griezmann 6., Lino 51.)
Celtic - Feyenoord 2-1 (Palma 33., Lagerbielke 91., ill. Minteh 82.)

A csoport végeredménye: 1. Atlético Madrid 14 pont, 2. Lazio 10, 3. Feyenoord 6, 4. Celtic 4

F csoport
Dortmund - PSG 1-1 (Adeyemi 51., ill. Zaire-Emery 56.)

Newcastle - AC Milan 1-2 (Joelinton 33., Pulisic 59., Chukwueze 84.)

A csoport végeredménye: 1. Borussia Dortmund 11 pont, 2. Paris Saint-Germain 8, 3. AC Milan 8, 4. Newcastle United 5

G csoport:
Leipzig - Young Boys 2-1 (Sesko 51., Forsberg 56., ill. Colley 53.)
Crvena zvezda - Manchester City 2-3 (Hwang In-beom 76., Katai 91., ill. Hamilton 19., Bobb 62., Phillips 85. – 11-esből)

A csoport végeredménye: 1. Manchester City 18 pont, 2. RB Leipzig 12, 3. Young Boys 4, 4. Crvena zvezda 1

H csoport
Porto - Sahtar 5-3 (Galeno 9., 43., Taremi 62., Pepe 75., Conceicao 82., ill. Sikan 29., Eustaquio 72., Euginaldo 88.)
Antwerp - Barcelona 3-2 (Vermeeren 2., Janssen 56., Ilenikhena 93., ill. Ferran Torres 35., Guiu 91.)

A csoport végeredménye: 1. FC Barcelona 12 pont, 2. FC Porto 12, 3. Sahtar Donyeck 9, 4. Royal Antwerp 3

Nikola Serafimov
Nikola Serafimov új szerződést kötött a Fehérvárral, így az északmacedón válogatott védő minden bizonnyal marad a nyár után is a Vidinél. (Nemzeti Sport)
Lucas
A Fehérvár elleni mérkőzés az utolsó előtti hazai meccse lehetett a Kisvárda 34 éves csapatkapitányának, Lucasnak, aki összesen kilenc év után távozhat az idény végén csapatától. (Nemzeti Sport)