BL: A Real Madrid Haalanddal elbírt, a trónkövetelő Manchester Cityvel nem - videó

1-1-s döntetlennel zárult a tavalyi elődöntő első "visszavágója", Vinícius góljára De Bruyne tudott válaszolni.
Dudás Gábor 2023. május 9., kedd 22:57
1-1-s döntetlennel zárult a tavalyi elődöntő első "visszavágója", Vinícius góljára De Bruyne tudott válaszolni.
Szerző: Dudás Gábor 2023. május 9., kedd 22:57

Jobban kezdte a keddi mérkőzést a Manchester City, amely egy éve a rendes játékidő végén, majd a hosszabbításban vérzett el Madridban, a későbbi győztes Real ellen. Az angol bajnok most irányította a játékot, bár igazán komoly helyzetig nem jutott el sokáig - akárcsak a hazaiak. Courtoisnak azért akadt dolga, de nem neki kellett először kiszednie a hálóból a labdát.

A 36. percben lőtt először kapura a Real és rögtön gól lett belőle: Camavinga lódult meg a bal oldalon, majd Vinícius Juniorhoz továbbította a labdát, a brazil csillag pedig 18 méterről, jobb nagy gólt lőtt a jobb felsőbe (1-0).

A fordulás után már a Real akarata látszott érvényesülni, így majdhogynem a semmiből jött a vendégek egyenlítő gólja. A 67. percben De Bruyne laposan lőtt honfitársa, Courtois kapujának jobb alsó sarkába (1-1). Eközben a madridiak jobbára jól őrizték a bombaformában lévő Haalandot, de ugyanígy kevés veszélyt tudott jelenteni a kapura a legutóbbi aranylabdás, Benzema.

Végül maradt az 1-1, azaz semmi sem dőlt el, bár a City nyilván elégedettebb lehet az eredménnyel. A párharc visszavágóját jövő szerdán, Manchesterben rendezik meg.

Carlo Ancelottinak, a Real Madrid vezetőedzőjének pedig ez volt karrierje 190. mérkőzése a sorozatban, amivel beérte a BL-örökranglista élén Sir Alex Fergusont, a Manchester United legendás trénerét.

BAJNOKOK LIGÁJA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS:

Real Madrid – Manchester City 1-1 (Vinícius Júnior 36., ill. De Bruyne 67.)

Olvastad már?
Álomfizetésre mondott nemet a Real Madrid kiszemeltje, távozhat Szoboszlaiék ásza - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról.
Elolvasom
Átigazolások
MTK
Vasziljevics Hamburgban
A Bundesligában szereplő Hamburg SV-ben folytatja a 16 éves magyar tehetség, Vasziljevics Andrej.
Légiósok
Várják
A Barcelona pozitív jelentéseket kapott a kapusról, Yaakobishvili Áronról, aki jelenleg kölcsönben szerepel a másodosztályú Andorránál.
Utánpótlás
Magyar fiatal a Betisben
Molnár-Bencze Zsombor a Real Betishez igazolt. A magyar U16-os válogatott támadó pályafutását a Mészöly Focisuliban kezdte, tavaly az EF Huesca utánpótláscsapatához került, a sevillai klub most innen szerződtette őt.
Tovább az összes átigazoláshoz