BL: A Barca Párizsban rúgott hármat a PSG-nek - videó

A Barcelon egy fordulatos mérkőzésen 3-2-re legyőzte a PSG-t Párizsban a Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén.
Csakfoci.hu 2024. április 10., szerda 22:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 10., szerda 22:53

A 20. percben Lewandowski fejesét a gólvonalról vágták ki a hazai védők. Két perccel később Raphinha bombáját Donnarumma tolta ki. A 37. percben a Barca megszerezte a vezetést: Yamal adot jobbról középre, Donnarumma pont Raphinha elé ütötte a labdát, aki 10 méterről a hálóba emelt.

A második félidő elején a korábbi Barca-játékos, Dembelé egyenlített: egy szép csel után ballal a léc alá bombázott. Két perccel később Vitinha indult be és 7 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot.

A 62. percben egyenlítettek a katalánok: a csereként beállt Pedri passzolt Raphinhához, aki 10 méterről kapásból a kapuba lőtt. Negyedórával a vége előtt Dembelé 8 méterről a kapufát találta el. A 72. percben egy szöglet után Christensen fejelt három méterről a kapuba.

A másik szerdai negyeddöntőn a az Atlético gyorsan kétgólos előnyre tett szert a Dortmund ellen, a németek azonban a hajrában szépítettek, így nem reménytelen helyzetből várhatják a hazai találkozójukat.

A visszavágót jövő héten kedden rendezik.

Bajnokok Ligája-negyeddöntők, 1. mérkőzések, szerda:

PSG - Barcelona 2-3 (Dembelé 48., Vitinha 50., ill. Raphinha 37., 62., Christensen 72.)

Atlético Madrid - Dortmund 2-1 (De Paul 4., Lino 32., ill. Haller 82.)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.