Az a 32 együttes, amely felkerült a főtáblára, már ezért 12.7 millió eurót (3.9 milliárd forint) kasszírozott. Azok a csapatok, amelyek továbbjutnak a csoportból a nyolcaddöntőbe, újabb hatmillió euróra (1.8 milliárd forint) számíthatnak.
A további fordulók közül a negyeddöntőbe jutás 6.5 millió eurót (2 milliárd forint), az elődöntős szereplés 7.5 millió eurót (2.3 milliárd forint) ér, a döntő vesztese 11 millió euróval (3.4 milliárd forint) gazdagodik, a végső győztes 15.5 millió eurót (4.7 milliárd forint) kap még az európai szövetségtől (UEFA).
A kontinentális szervezet összesen 1.3 milliárd eurót (csaknem 40 milliárd forintot) oszt ki a BL-résztvevő csapatok között, amelyek a csoportkörben további bónuszokra tehetnek szert: minden egyes győzelem 1.5 millió eurót (460 millió forint) jelent, míg a döntetlenért 500 ezer (153 millió forint) jár.
Mindez azt jelenti, hogy egy együttes a pályán mutatott teljesítményével maximálisan (százszázalékos csoportkör, plusz végső győzelem) 57.2 millió eurót (17.5 milliárd forint) kereshet a Bajnokok Ligájával.
A fenti összeget az UEFA kiegészíti az 507 millió eurós (155.3 milliárd forint) úgynevezett kereskedelmi alapból, amelyből attól függően kapnak a csapatok, hogy mekkora a televíziós reklámértékük. Ennek pontos összegét a sorozat zárása után határozza meg a szervezet.
(mti)