Fotó: teamtalk.com

Guardiola: "Az 5-5-0 ellen már az őskorban is nehéz volt támadni", Simeone: "Élvezetes látni, ahogy a City játszik" – BL-visszhangok

A BL-negyeddöntő keddi játéknapjának legérdekesebb pillanatai, szereplői és nyilatkozatai.
Nyikes Zoltán 2022. április 6., szerda 9:06
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. április 6., szerda 9:06

Bajnokok Ligája-negyeddöntők, 1. mérkőzések:

Manchester City–Atlético Madrid 1-0 (De Bruyne 70.)
Benfica–Liverpool 1-3 (D. Nunez 49., ill. Konaté 17., Mané 34., L. Diaz 88.)

A nap nyilatkozatai

Pep Guardiola (Manchester City): – Egy hihetetlenül jó csapat ellen játszottunk, akikkel nehéz megküzdeni, de ez egy jó eredmény. Éreztük, hogy 3-5-2-t fognak játszani, de aztán átálltak 5-5-0-ra, ami ellen már az őskorban is nehéz volt és most is nehéz volt támadni. Voltak lehetőségeink, hogy megszerezzük a második és a harmadik gólt is. A srácok jól játszottak, de tudtuk, hogy Gabriel és Phil különleges energiával rendelkezik, Jacknek pedig megvan a minősége ahhoz, hogy megtartsa a labdát. Amikor cserélünk, az azért van, mert úgy gondoljuk, hogy velük egy kicsit jobb lehet. Néha működik, máskor viszont nem. Nem könnyű egy nagy tapasztalattal rendelkező csapat ellen játszani ebben a sorozatban. Azért megyünk a visszavágóra, hogy gólt szerezzünk, és megpróbáljuk újra megnyerni a meccset. (uefa.com, Marca)

Diego Simeone (Atlético Madrid): – Jó teljesítmény egy rendkívüli csapat ellen, amely sok világklasszis labdarúgót képes felvonultatni. Jól akartunk védekezni, szűkíteni akartuk a területeket és ellentámadásból veszélyeztetni. Amikor úgy tűnt, hogy a legjobb lehetőségeinket teremtjük meg, gólt szereztek. Ez egy nagyon nehéz mérkőzés volt. Lecseréltek három kiváló játékost, és három ugyanolyan kiválóval helyettesítették őket. Be kell vallanom, azt hittük, hogy Foden kezd. Azt is bevallom, hogy élvezetes látni, ahogy a City játszik. Az a türelem, ami bennük van. De mindketten ugyanazt kerestük, a győzelmet. Lehet, hogy ők a világ legjobb csapata. A visszavágón kicsit változtatni fogunk a játékunkon, de nekik mindegy, ők ugyanúgy fognak játszani. Alázattal és kemény munkával próbálunk majd versenyben lenni, aztán majd meglátjuk, hogy ez hova vezet. (uefa.com)

Jürgen Klopp (Liverpool): – Nehéz idejönni és megnyerni egy idegenbeli mérkőzést a Bajnokok Ligájában. A Benfica az életéért küzdött. Kicsit túl sok esélyt adtunk nekik, de megérdemelték a gólt is, még akkor is, ha jobban is védekezhettünk volna. Voltak ellentámadásaik, nem könnyű folyamatosan megtartani a labdát. Kemény meccs volt, amire számítottam. A közönség ott volt mögöttük, tudtuk, hogy a 2-0 még nem jelent semmit, szép, de nem több. Aztán lőttek egy gólt és sokkal nyíltabb volt a meccs, mint szerettük volna, de a kapusuk talán a legjobb játékos volt, és néhány nagyon szép védést mutatott be. Általában több gólt szoktunk szerezni ennyi helyzetből, de nem sikerült, főleg a kapus miatt, dicséret illeti őt. (uefa.com)

Nélson Verissimo (Benfica): – Még nincs lefutva a párharc, de a harmadik kapott gólt figyelembe véve nehezebbé vált a helyzetünk. A cél az volt, hogy megosszuk a meccset a Liverpoollal, elismerve, hogy ők Európa egyik legjobb csapata. Megpróbáltuk feltárni a gyengeségeiket, és bizonyos időszakokban ezeket sikerült is kihasználni. A második félidőben jobbak voltunk, mint az elsőben. A félidőben megbeszéltük a hibákat, a játékosok maguk is úgy érezték, hogy többet tudjuk birtokolni majd a labdát. Megszereztük a gólt, amivel közel kerültünk a döntetlenhez, közel voltunk ahhoz, hogy meg is szerezzük a második gólunkat. (uefa.com)

A nap reakciója

A hajrában a Benfica szurkolói öngyújtókkal dobálták meg a Liverpool védőjét, Andy Robertsont, aki a lefújást követően frappánsan reagált erre a szituációra.

– Nem voltak a legelégedettebbek, elég sok öngyújtót dobtak felém... Ha pozitív akarok maradni, akkor talán ez segít nekik leszokni a dohányzásról! (BT Sports)

A nap címlapjai

Marca: "Még lehet hinni benne"
Mundo Deportivo: "Az Atléti mindent rábíz a Metropolitanóra"
A Bola: "Sok lélek, kevés dicsőség"
Daily Telegraph: "Kevin Király lecsapott"

A nap statisztikái

Diego Simeone irányítása alatt először fordult elő az Atléticóval, hogy egyetlen lövéssel sem próbálkozott - minden versenysorozatot figyelembe véve. (OptaJose)

Az Atlético Madrid eddig kettőből kétszer továbbjutott a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, ha az első meccset elveszítette egy góllal idegenben. A Matracosok 2015-ben a Leverkusent, 2016-ban pedig a Barcelonát ejtették ki egygólos hátrányból a visszavágón. (MisterChip)