Egészen durva csoportok alakulhatnak ki a BL-főtáblán - mutatjuk a kalapokat

Akár egy Real Madrid, Liverpool, Dortmund, Celtic vagy egy Manchester City, Barcelona, Inter, Marseille négyes is összejöhet.
Budai László 2022. augusztus 24., szerda 12:26
Akár egy Real Madrid, Liverpool, Dortmund, Celtic vagy egy Manchester City, Barcelona, Inter, Marseille négyes is összejöhet.
Szerző: Budai László 2022. augusztus 24., szerda 12:26

Bár három párharc sorsa még kérdéses, az első három kalap kiemelése már fix a Bajnokok Ligája-csoportkör idei szezonjában. Az első kalapba a Bajnokok Ligája- és az Európa Liga-győztese kerül, valamint az előző év UEFA-országrangsorának bajnokai, a második kalaptól kezdődően pedig az UEFA-koefficiens a döntő.

Ez természetesen idén is azt jelenti, hogy egészen durva csoportok is összejöhetnek, hiszen a Liverpool, a Chelsea, a Barca vagy a Juventus a második kalapba került, a Dortmund és az Inter pedig csak a harmadikba.

A Bajnokok Ligája-csoportkör 2022/23-as szezonjának kiemelései

1. kalap

Real Madrid
Eintracht Frankfurt
Manchester City
AC Milan
Bayern München
PSG
Porto
Ajax

2. kalap

Liverpool
Chelsea
Barcelona
Juventus
Atlético Madrid
Sevilla
RB Leipzig
Tottenham

3. kalap

Borussia Dortmund
Salzburg
Sahtar Donyeck
Inter
Napoli
Benfica
Sporting CP
Bayer Leverkusen

4. kalap

Rangers vagy PSV
Dinamo Zagreb vagy Bodö/Glimt
Marseille
Köbenhavn vagy Trabzonspor
Club Brugge
Celtic
Viktoria Plzen
Maccabi Haifa

Átigazolások
NB III
Egerből a Maldív-szigetekre
A Maldív-szigetek-i Dhivehi Premier League-ben szereplő Victory SC-nél folytatja pályafutását az NB III-as Eger játékosa, Farkas Bence Balázs.
Újpest
Bodor a jövőjéről
Az ideiglenesen megbízott újpesti vezetőedző, Bodor Boldizsár beszélt a lehetséges jövőjéről az utolsó bajnoki után.
MTK
Válogatott védő érkezik
Vilius Armalas személyében litván válogatott védővel erősödik az MTK Budapest.
Tovább az összes átigazoláshoz