twitter.com/fcviktorkaplzen

BL-selejtezők: A Fradit kiejtő Qarabag a Plzennel játszik, három kiállítás a Ludogorecben, tovább is jutott a Dinamo - eredmények

Kettős győzelemmel jutott tovább a Dinamo Zagreb és a Benfica, a Ferencvárost kiejtő Qarabag a cseh Plzennel játszik a BL-csoportkörért.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 9., kedd 22:28
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 9., kedd 22:28

A cseh Viktoria Plzen lesz az ellenfele az azeri Qarabagnak a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező negyedik fordulójában. A Plzen a harmadik kör első mérkőzésén, majd a keddi visszavágón is 2-1-re győzött a moldovai Sheriff Tiraspol ellen, vagyis magabiztosan, kettős sikerrel lépett tovább az utolsó fordulóba.

A Benfica és a Dinamo Zagreb is kettős győzelemmel jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójából. A portugálok a dán Midtjyllandot, a horvátok pedig a bolgár Ludogorecet búcsúztatták kedden.

A PSV Eindhoven és a Dinamo Kijev is hosszabbítás után jutott tovább a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójából. A hollandok az AS Monacót, az ukránok pedig az osztrák Sturm Grazot búcsúztatták kedden. Ugyancsak továbblépett a skót Rangers, amely a 2-0-ra elveszített első mérkőzés után házigazdaként megfordította a belga Union Saint-Gilloise elleni párharcot.

A vesztes csapatok átkerültek az Európa Liga-selejtező negyedik, utolsó fordulójába. (MTI)

Eredmények, selejtező, 3. forduló, visszavágók:

Pjunik Jereván (örmény)-Crvena zvezda (szerb) 0-2 (Kanga 44. - 11-esből, Pavkov 60.)
Továbjutott: a Crvena zvezda, kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Apollon Limassol (ciprusi)-Makkabi Haifa (izraeli) 2-0 (Ongenda 19., Coll 27.)
Tj.: a Makkabi Haifa, 4-2-es összesítéssel.

Viktoria Plzen (cseh)-Sheriff Tiraspol (moldovai) 2-1 (Kliment 10., Mosquera 62., ill. Akanbi 47. - 11-esből) Kiállítva: Evangelou 85. - Sheriff
Tj.: a Plzen, kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Zalgiris Vilnius (litván)-Bodö/Glimt (norvég) 1-1 (Kyeremeh 39., ill. Mugisha 51.)
Kiállítva: Mamic 55. - Zalgiris
Tj.: a Bodö/Glimt, 6-1-es összesítéssel.

FC Midtjylland (dán)-Benfica (portugál) 1-3 (Sisto 63., ill. E. Fernandez 23., H. Araujo 56., Goncalves 88.)
Tj.: a Benfica, kettős győzelemmel, 7-2-es összesítéssel.

Dinamo Zagreb (horvát)-PFC Ludogorec (bolgár) 4-2 (Drmic 12., Orsic 27. - 11-esből, 44., Petkovic 87. - 11-esből, ill. Despodov 45+4, 49. - 11-esből)
Kiállítva: Yankov 17., Rick 72., Karnicnik 86. - mindhárom Ludogorec
Tj.: a Dinamo Zagreb, kettős győzelemmel, 6-3-as összesítéssel.

Rangers FC (skót) - Union Saint-Gilloise (belga) 3-0 (Tavernier 44. - 11-esből, Colak 58., Tillman 79.)
Kiállítva: Amani 94. - Union
Tj.: a Rangers, 3-2-es összesítéssel

PSV Eindhoven (holland)-AS Monaco FC (francia) 3-2 (Veerman 21., E. Gutierrez 89., L. de Jong 109., ill. Maripan 58., Ben Yedder 70.) - hosszabbítás után
Tj.: a PSV, 4-3-as összesítéssel

Sturm Graz (osztrák)-Dinamo Kijev (ukrán) 1-2 (Hojlund 27., ill. Vivcsarenko 97., Cihankov 112.) - hosszabbítás után
Tj.: a Dinamo, 3-1-es összesítéssel

BL-selejtező: Nagy védelmi hibák okozták a Fradi kiesését - az EL-playoffban folytatja a magyar bajnok
A Qarabag szétszedte a Fradi védelmét a visszavágón, így a magyar bajnok számára véget ért a BL-selejtező.