BL: Salzburgban jutott tovább a Chelsea - eredmények, videók

A Bajnokok Ligája E-csoportjában egy továbbjutó hely már elkelt, a Chelsea 2-1-s salzburgi sikerével biztosította nyolcaddöntőbeli szereplését.
Dudás Gábor 2022. október 25., kedd 20:55
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 25., kedd 20:55

A londoni Kékek az első félidő közepén, az Ausztriában született horvát középpályás, Mateo Kovacevic góljával szereztek vezetést, de hiába játszott fölényben a vendégcsapat, a Salzburg a második játékrész egyenlíteni tudott a nigériai születésű, de osztrák válogatott Junior Adamu közeli találatával.

Negyedórával később azonban jött a német (és ott is született) Kai Havertz és a 2021-es BL-döntő hőse nagy góllal lőtte tovább csapatát a legjobb 16 közé. A Chelsea csoportelsősége egyelőre nem biztos. ahhoz egy döntetlen is jó lenne neki az esti Dinamo Zagreb-Milan találkozón.

A G-csoportban is eldőlt el kérdés, azaz a Sevilla is biztosan megéri majd a tavaszt, de még nem dőlt el, hogy az Európa Ligában, vagy a Bajnokok Ligájában. A spanyolok simán, 3-0-ra verték a már kieső dán Köbenhavnt.

Bajnokok Ligája, kedd:

E-csoport:

Salzburg - Chelsea 1-2 (Adamu 49., ill. Kovacevic 23., Havertz 64.)

21:00: Dinamo Zagreb - AC Milan

G-csoport:

Sevilla - FC Köbenhavn 3-0 (En-Nesyri 61., Isco 88., Montiel 92.) - piros lap: Khocholava (Köbenhavn, 95.)

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.