BL: Messi Real-átka tart, de Mbappé győztes gólt lőtt; a Manchester City már most továbbjutott - videók

Lionel Messi 11-est hibázott, a PSG pedig komoly helyzeteket puskázott el, de végül Mbappé hajrágóljával előnybe tudott kerülni a Real Madrid ellen a Bajnokok Ligája keddi nyolcaddöntőjén (1-0). A Manchester City viszont már a lisszaboni Sporting otthonában aratott kiütéses győzelmével (5-0) eldöntötte a továbbjutás kérdését.
Dudás Gábor 2022. február 15., kedd 22:55
Szerző: Dudás Gábor 2022. február 15., kedd 22:55

Lionel Messi 2018 májusa óta nem tudott gólt szerezni a Real Madrid ellen, Thibaut Courtois-nak - Real-kapusként - pedig még sosem talált be -, és egyik rossz sorozata sem szakadt félbe a hétszeres aranylabdásnak. A PSG argentin klasszisa pedig a keddi nyolcaddöntő 61. percében 11-est is lőhetett, de a belga hálóőr védeni tudott.

És mivel Kylian Mbappéval az élen a társak is kihagyták a helyzeteiket (illetve Neymar is hiába tért vissza egyelőre), úgy tűnt, a jobbára védekezésre és kontrákra berendezkedett (a kaput el sem találó...) Real 0-0-s döntetlennel távozhat Párizsból. Jött azonban a 93. perc és Mbappé, aki ekkor már betalált, eldöntve az első mérkőzést (1-0).

A Manchester Citynek viszont már nem kell izgulnia a visszavágót illetően, ugyanis Pep Guardiola (tavaly döntős) csapata ellentmondást nem tűrő módon legyőzte idegenben a Sporting Lisszabont. A továbbjutás kérdése tulajdonképpen már az első félidőben eldőlt (ekkor már 4-0 volt a Citynek), Sterling szünet utáni gólja pedig már "csak" a totális kiütést tette biztossá.

Bajnokok Ligája-nyolcaddöntők, kedd:

Paris Saint-Germain - Real Madrid 1-0 (Mbappé 93.)

Sporting Lisszabon - Manchester City 0-5 (Mahrez 7., B. Silva 17., 44., Foden 32., Sterling 58.)

Bale távozása már biztos a Realtól, Ronaldóék elűzhetik az MU edzőjét - külföldi körkép
A legfontosabb és legérdekesebb keddi hírek a külföldi foci világából és a nemzetközi átigazolási piacról. Külföldi körkép.