BL: Lewandowski a 92. percben mentette meg a kieséstől a Barcelonát, hetet rúgott a Pool - videó

Az Inter fantasztikus meccsen 3-3-as döntetlent ért el a Camp Nouban a Barcelona ellen és nagy lépést tett a továbbjutás felé. A Napoli, a Brugge és a Bayern már ott van a legjobb 16 között.
Privacsek András 2022. október 12., szerda 23:01
Szerző: Privacsek András 2022. október 12., szerda 23:01

A mérkőzés első nagy helyzete az Inter előtt adódott, de Dzeko közeli próbálkozása a felső lécről a gólvonalra pattant.

A félidő közepe után felpörögtek az események, előbb Dembelé 23 méteres lövését ütötte szögletre Onana. A 28. percben Barella remek passza után Dumfries lőtt keményen, Ter Stegen védett.

A 30. percben pedig Sergi Roberto távoli bombája jött ki Onanáról, de a védők felszabadítottak. Nem sokkal később Lewandowski beadása után Raphinha 12 méterről nem talált kaput.

A 40. percben megszerezte a vezetést a Barcelona: Sergi Roberto élesen középre adott, Dembelé pedig 5 méterről a kapuba lőtt.

A második félidő elején Pique csúnyán elnézett egy beadást, Barella levette a labdát és közelről a léc alá vágta. Ezt követően Calhanoglunak volt egy bombája éles szögből, amit Ter Stegen csak nagy nehézségek árán tudott kiszedni.

A 63. percben Lautaro Martinezt úgy szerzett vezetést a vendégeknek, hogy 14 méteres lövése a jobb kapufáról a bal kapufára pattant, onnan pedig a hálóba.

A 82. percben Lewandowski megpattanó lövése a kapuban kötött ki. A 89. percben azonban Gosens újra az Internek szerzett vezetést, a ráadásban azonban Lewandowski fejesével egy pontot megmentett a Barca és még maradt halvány esélye a továbbjutásra.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 4. forduló:

A csoport

Rangers – Liverpool 1-7 (Arfield 17., ill. Firmino 24., 55., Nunez 66., Salah 75, 80., 82., Elliot 87.)
Napoli – Ajax 4-2 (Lozano 4., Raspadori 16., Kvaratskhelia 62. – 11-esből, Osimhen 89., ill. Klaassen 49., Bergwijn 83. – 11-esből)

A csoport állása: 1. Napoli 12 pont (már továbbjutott), 2. Liverpool 9, 3. Ajax 3., 4. Rangers 0

B csoport

Leverkusen – Porto 0-3 (Galeno 6., Taremi 53., 66., mindkettőt 11-esből)
Atlético Madrid - Club Brugge 0-0

A csoport állása: 1. Brugge 10 (már továbbjutott), 2. Porto 6, 3. Atlético Madrid 4, 4. Leverkusen 3

C csoport

Barcelona – Inter 3-3 (Dembelé 40., Lewandowski 82., 92., ill. Barella 50., Lautaro Martinez 63., Gosens 89.)

Plzen - Bayern München 2-4 (Vlkanova 62., Kliment 75., ill. Mané 10., Müller, 14., Goretzka 26., 35.)

A csoport állása: 1. Bayern 12 (már továbbjutott), 2. Inter 7, 3. Barcelona 4, 4. Plzen 0

D csoport

Sporting – Marseille 0-2 (Guendouzi 20., Alexis Sanchez 30.)
Tottenham - Eintracht Frankfurt 3-2 (Son 20., 36., Kane 28. – 11-esből, ill Kamada 14., Alidou 87.)

A csoport állása: 1. Tottenham 7, 2. Marseille 6, 3. Sporting 6, Eintracht Frankfurt 4