BL: Leszólták a Leicestert, Buffon hihetetlen mutatója - videók, visszhangok

Dudás Gábor 2017. február 23., csütörtök 8:57
Szerző: Dudás Gábor 2017. február 23., csütörtök 8:57

BAJNOKOK LIGÁJA, A SZERDAI EREDMÉNYEK:

FC Porto - Juventus 0-2 (Pjaca 72., D. Alves 74.)

Sevilla - Leicester 2-1 (Sarabia 25., Correa 63., ill. Vardy 73.)

NYILATKOZATOK:

Nuno Espirito Santo (Porto): - Ítélhetett volna másképp is a bíró a piros lapnál, de az ilyen helyzetek is erősítik a csapatot. A továbbjutás most már nagyon nehéznk látszik, de semm nem dőlt még el.

Massimiliano Allegri (Juventus): - Ezek a mérkőzések mindig nagyon nehezek, de hát a BL legjobb 16 csapatáról beszélünk. Ráadásul a Porto az első 6-7 perc után már a középpályán szorosan védekezett. Elismerés illeti játékosaimat amiatt, hogy volt türelmük, miközben figyelni tudtak a hazai kontratámadásokra is és a megfelelő időben a kapuba is találtak. Volt helyzetünk a 3-0-hoz is, összességében azonban jó eredményt értünk el, és léptünk egyet a továbbjutás felé. Dani Alves egy igazi bajnok, aki mindig nagyon akarja a sikert, elhivatott és sok mindent megnyert már karrierje során. Az, ahogyan az utolsó 20 percben futballozott, megmutatta, hogy egy igazi profi, igazi példakép a többiek előtt.

Jorge Sampaoli (Sevilla):  - Elképzelni is nehéz ekkora különbséget két csapat között a BL-ben. Elégedett vagyok a meccs összképével, hiszen sok helyzetünk volt, de csalódottak vagyunk a végeredmény miatt. Ennél többet érdemeltünk. Sokkal jobbak voltunk, 10 tiszta lehetőségünk volt a gólszerzésre. Ők keveset tettek hozzá a játékhoz, mégis betaláltak a végén. Most Leicesterbe is úgy kell elutaznunk, hogy győzni akarunk. Nem volt egyszerű egy ennyire visszahúzódó ellenféllel játszani.

Claudio Ranieri (Leicester):  - Nem adtuk fel a küzdelmet, visszajöttünk a meccsbe és gólt szereztünk. Ez komoly erőt adhat a csapatnak, ráadásul Vardy végre újra betalált és a visszavágót is nyílttá tette a gólunk. Tudjuk, hogy jobb csapata van a Sevillának, egy minőségi gárda, elképesztően sok tapasztalattal. Nekünk viszont óriási szívünk van, megszakadtunk a pályán, segítettük egymást és szerintem rá is szolgáltunk a gólra. Ez persze így is egy vereség. Az első félidőben ijedtnek tűntünk, mindenki szabadult a labdától, és Kasper Schmeichelnek kellett életben tartania minket, 11-est és több mésik lövést is védett. A második félidő már sokkal jobban nézett ki.

ÉRDEKESSÉGEK:

A Porto elleni 2-0-s BL-siker során folytatódott Gianluigi Buffon elképesztő sorozata is: a Juventus legendás kapusa utóbbi hetedik tétmeccsén hatodszor őrizte meg kapuját a góltól. A 167-szeres olasz válogatott hálóőr karrierjét egyébként is jól jellemezték a kapott gól nélküli találkozók, ő tartja a Serie A-ban az erre vonatkozó rekordokat, így az övé a legtöbb perc, a legtöbb meccs zsinórban, az egy idényre vonatkozó csúcs, és persze az örökranglista élén is ő áll.

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)