BL: Az MU nem játszott jól Madridban, de nem kapott ki - videó

Mindkét szerdai nyolcaddöntő döntetlent hozott a Bajnokok Ligájában, így izgalmas visszavágókra van kilátás.
Privacsek András 2022. február 23., szerda 22:58
Szerző: Privacsek András 2022. február 23., szerda 22:58

Az Atlético remekül kezdte a mérkőzést: a 7. percben Lodi beadása után Joao Felix fejelt 8 méterről a kapuba. A Manchester lassan magához tért a sokkból, és ugyan többet birtokolta a labdát, de a kapura teljeséggel veszélytelen volt. Közvetlenül a lefújás előtt Lindelof fejéről a saját kapujának felső lécére került a labda, így 1-0-s hazai vezetéssel mentek szünetre a csapatok.

A második félidő elejét megnyomta az MU, de helyzetig így sem jutott. Majd a 80. percben a csereként beálló Elanga lépett ki és 14 méterről a bal sarokba gurított. A madridiak ezt követően rákapcsolatak, a hajrában Griezmann 6 méterről a felső lécet találta el, a 94. percben pedig Lingard távoli lövését védte Oblak. Több gól azonban nem született, így az Old Traffordon dől el minden.

A nap másik mérkőzésén egy fordulatos találkozón a Benfica hazai pályán 2-2-es döntetlent játszott az Ajax ellen.

BL, nyolcaddöntő:

Atlético Madrid - Manchester United 1-1 (Joao Felix 7., ill. Elanga 80.)

Atlético: Oblak - Vrsaljko, Savic, Gimenez, Mandava - Llorente, Kondogbia, Herrera, Lodi (Lemar 76.) - Correa, J. Felix (Griezmann 76.)

Manchester United: De Gea - Lindelof (Wan-Bissaka 67.), Varane, Maguire, Luke Show (Telles 67.) - Rashford, Fred, Pogba (Matic 67.), Bruno Fernandes, Sancho (Lingard 82.) - Ronaldo

Benfica - Ajax 2-2 (Haller 26. - öngól, Jaremchuk 72., ill. Tadic 18., Haller 29.)

Benfica: Vlachodimos - Gilberto (Goncalves 90.), Otamendi, Verthongen, Grimaldo - Rafa Silva, Taarabt (Bernardo  85.), Weigl, Everton (Jaremchuk 62.) - Ramos, Nunez (Lazaro 90.)

Ajax: Pasveer - Mazraoui (Rensch 90.), Timber, Martinez, Blind (Klaassen 74.) - Alvarez, Gravenberch (Tagliafico 74.), Santos, Berghuis, Tadic - Haller

ZTE/Vidi
Bedi Bence
A nyáron távozik a ZTE-től a saját nevelésű középpályás, Bedi Bence, aki iránt itthonról a Fehérvár is érdeklődött. A játékos menedzsere azonban azt is elmondta, az elsődleges cél, hogy Bedi külföldre szerződjön. (nso.hu)
Gulácsi Péter
Rouven Schröder sportigazgató elárulta, hogy a nyáron a Leipzig biztosan megválik az egyik kapusától.
Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.