BL: A Milan továbbjutott, a Juvénak 5 vereséggel is meglett az EL - videó

Az AC Milan magabiztosan győzte le a Salzburgot a BL csoportkör utolsó játéknapján és ezzel továbbjutott. A Juventus hazai pályán kikapott a PSG-től, de így is meglett az EL-indulást érő 3. hely a csoportban.
Privacsek András 2022. november 2., szerda 22:57
Szerző: Privacsek András 2022. november 2., szerda 22:57

A nap rangadóján az EL-indulásért küzdő Juventus a még veretlen PSG-t fogadta. Az olaszok kezdtek jobban, de mégis a vendégek szereztek vezetést: a 13. percben Mbappét Gatti lerántani sem tudta, a csatár pedig 19 méterről a bal sarokba tekert. A Juve ezt követően is fölényben játszott, bátran tüzeltek, de nem találtak kaput a torinóiak. A 39. percben aztán Cuadrado fejelte a labdát keresztbe a kapu előtt, Donnarumma nem érte el, az érkező Bonucci pedig becsúszva a hálóba lőtt.

A második félidőt is a Juventus kezdte aktívabban, de megint a PSG szerzett vezetést: a csereként beállt Mendes lefutotta Cuadradót majd éles szögből a bal sarokba lőtt. Hiába játszott elfogadhatóan a hazai csapat, vereséggel zárta a csoportkört. Két dolognak azonban örülhettek a zebrák hívee: mivel a Benfica legyőzte a Maccabit, megvan az EL-indulás, valamint a hosszú sérülés után visszatérő Federico Chiesa csereként már bő 15 percet tudott játszani.

A legjobb 16 közé jutott csapatok: Chelsea, AC Milan, Real Madrid, Leipzig, Manchester City, Dortmund, PSG, Benfica, Napoli, Liverpool, Porto, Club Brugge, Bayern München, Inter, Tottenham, Eintracht Frankfurt. A nyolcaddöntők sorsolását hétfőn tartják.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló:

E csoport

AC Milan - Salzburg 4-0 (Giroud 14., 57., Krunic 46., Messias 91.)
Chelsea - Dinamo Zagreb 2-1 (Sterling 18., Zakaria 30., ill. Petkovic 7.)
A csoport végeredménye: 1. Chelsea 13., 2. AC Milan 10., 3. Salzburg 6, 4. Dinamo Zagreb 4

F csoport

Sahtar - Leipzig 0-4 (Nkunku 10., Andre Silva 50., Szoboszlai 63., Olmo 68.)
Real Madrid - Celtic 5-0 (Modric 11-esből 6., Rodrygo 11-es 21., Asensio 51., Vinícius Junior 61., Valverde 71.)
A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 13, 2. Leipzig 12, 3. Sahtar 6, 4. Celtic 2

G csoport

Köbenhavn - Dortmund 1-1 (Haraldsson 41., ill. Hazard 23.)
Manchester City - Sevilla 3-1 (Lewis 52., Alvarez 73., Mahrez 83., ill. Mir 31.)
A csoport végeredménye: 1. Manchester City 14, 2. Dortmund 9, 3. Sevilla 5, 4. Köbenhavn 3

H csoport

Juventus - PSG 1-2 (Bonucci 39., ill. Mbappé 14., Mendes 69. )

Maccabi Haifa – Benfica 1-6 (Chery 26. - 11-esből, ill. Ramos 20., Musa 59., Grimaldo 69., Rafa Silva 73., Araujo 88., Joao Mario 92.)
A csoport végeredménye: 1. Benfica 14, 2. PSG 14, 3. Juventus 3, 4. Maccabi Haifa 3

Honvéd
Futács Márkó
A sportal.hu információi szerint Futács Márkó a Honvédnál folytathatja a pályafutását. A 34 éves, 3-szoros magyar válogatott csatár jelenleg szabadon igazolható, legutóbb az MTK-ban játszott.
Batik Bence
Az nb1.hu úgy tudja, nem hosszabbítják meg Batik Bence szezon végén lejáró szerződését. A korábbi Fradi-játékos helyét az angol harmadosztályú Charltonban játszó Terell Thomas veheti át.
Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.