BL: A City kiszenvedte a továbbjutást a jobban játszó Atlético ellen, a Pool is elődöntős - videó

Az utolsó két hely is elkelt a Bajnokok Ligája elődöntőiben. Az Atlético Madrid megnehezítette a Manchester City dolgát, de legyőzni nem tudta az angol bajnokot a visszavágón. A Liverpool otthon ugyan csak döntetlent ért el a Benfica ellen, viszont a továbbjutása nem forgott veszélyben.
Privacsek András 2022. április 13., szerda 23:02
Szerző: Privacsek András 2022. április 13., szerda 23:02

Az Atlético kezdte jobban a meccset, de helyzetig nem jutott. A City negyedóra után átvette az irányítást, a 30. percben csaknem megszerezték a vezetést a vendégek, de Gündogan 8 méterről a kapufát találták el.

A második félidőt is jól kezdték a madridiak: Griezmann lépett ki két védő között, közeli lövését azonban blokkolták. Az 57. percben Griezmann 18 méterről csak kicsivel lőtt mellé.

Az Atlético fölényben játszott, a City csak védekezett. A 77. percben úgy tűnt, hogy Joao Felixet Joao Cancelo buktatta a tizenhatoson belül, de a játékvezető nem ítélt 11-est, sőt még a VAR sem vizsgálódott.

A hajrában Carrasco közeli lövése vágódott szögletre. Az angolok a végén már sportszerűtlenül húzták az időt, ráadásul Felipét kiállította a bíró. Hiába volt 9 perc a hosszabbítás, nem esett gól - pedig Correa előtt is volt még egy nagy lehetőség - így a City a hazai győzelmének köszönhetően továbbjutott.

Atlético Madrid - Manchester City 0-0, továbbjutott a City 1-0-val

Atlético Madrid: Oblak - Savic, Felipe, Reinildo - Llorente, Koke (De Paul 69.), Kondogbia, Lemar (Suarez 82.), Lodi (Correa 69.) - Griezmann (Carrasco 69.), Joao Felix (Cunha 82.)

Manchester City: Ederson - Walker (Aké 73.), Stones, Laporte, Joao Cancelo - De Bruyne (Sterling 65.), Rodri, Gündogan - Mahrez, Foden, Bernardo Silva (Fernandinho 79.)

Liverpool - Benfica 3-3 (Konate 21., Firmino 55., 65., ill. Ramos 32., Yaremchuk  73., Nunez 82.), továbbjutott a Liverpool 6-4-el

Liverpool: Alisson - Tsimikas, Matip, Konate, Gomez - Keita, Henderson (Fabinho 58.), Milner (Alcantara 58.) - Luis Diaz (Mané 66.), Firmino (Origi 90.), Jota (Salah 57.)

Benfica: Vlachodimos - Junior (Dias 90.), Otamendi, Verthongen, Grimaldo - Weigl, Taarabt (Mario 66.) - Everton (Almeida 90.), Ramos (Bernardo 78.), Goncalves (Yaremchuk 46.) - Nunez

Az elődöntők párosításai:

Manchester City - Real Madrid
Liverpool - Villarreal

Az első mérkőzéseket április 26-án és 27-én rendezik, a visszavágókra egy héttel később kerül sor.

Freiburg
Lőw Zsolt
A Bild szerint a Bayern München asszisztensedzőjeként dolgozó Lőw Zsolt is jelölt a Freiburgnál, ahonnan a szezon végén távozik Christian Streich vezetőedző.
Tokmac Nguen
Svéd sajtóhírek szerint Tokmacot a Djurgarden szemelte ki, honlapunk azonban úgy értesült, hogy a Ferencvárost egyelőre még nem keresték meg ezzel kapcsolatban.
Németh Hunor
Fabrizio Romano számolt be róla, hogy a magyar utánpótlás-válogatott Németh Hunor új, hosszú távú szerződést köt a dán Köbenhavn csapatával. A 16 középpályás 2026 decemberéig érvényes kontraktust ír alá.