BL: A Chelsea kiütötte a Milant, szépségdíjas gólt lőtt a Realnak a Fradi korábbi légiósa - videó

A Chelsea a vártnál sokkal simábban verte a Milant, a City és a Dortmund szintén kitömte ellenfelét. Megvan a Juve első győzelme, botlott a PSG.
Privacsek András 2022. október 5., szerda 22:56
Szerző: Privacsek András 2022. október 5., szerda 22:56

A nap rangadóját a Stamford Bridgen rendezték, ahol az AC Milan volt a Chelsea ellenfele. A londoniak az első pillanattól a kapujukhoz szegezték az olasz bajnokot, több esetben csak Tatarusanu bravúrjainak volt köszönhető, hogy megúszták gól nélkül.

A 24. percben aztán Fofana egy lecsorgó után közelről betalált. A Milan első helyzetére az első félidő hosszabbításáig kellett várni. Rafael Leao négy védőt is kicselezett, majd középre tette a labdát, Krunic pedig hat méterről fölé vágta.

A második félidőt is jobban kezdte a Chelsea. Az 56. percben egy jobbról érkező beadást követően Aubameyang talált közelről a kapuba. Öt perccel később James éles szögből a léc alá bombázott, amivel kialakította a 3-0-s végeredményt.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 3. forduló:

E csoport

Chelsea - AC Milan 3-0 (Fofana 24., Aubameyang 56., James 61.)

Salzburg - Dinamo Zagreb 1-0 (Okafor 71. - 11-esből)

A csoport állása: 1. Salzburg 5 pont, 2. Chelsea 4, 3. AC Milan 4, 4. Dinamo Zagreb 3

F csoport

Real Madrid - Sahtar 2-1 (Rodrygo 13., Vinícius Junior 28., ill. Zubkov 39.)

Leipzig - Celtic 3-1 (Nkunku 27., André Silva 64., 77., ill. Jota 48.)

A csoport állása: 1. Real Madrid 9, 2. Sahtar 4, 3. Leipzig 3, 4. Celtic 1

G csoport

Manchester City - Köbenhavn 5-0 (Haaland 7., 32., Khocholava 39. - öngól, Mahrez 55. - 11-esből, Alvarez 76.))
Sevilla - Dortmund 1-4 (En-Nesyri 51., ill. Guerreiro 6., Bellingham 41., Adeyemi 43.), Brandt 75.)

A csoport állása: 1. Manchester City 9, 2. Dortmund 6., 3. Sevilla 1, 4. Köbenhavn 1

H csoport

Benfica - PSG 1-1 (Danilo 41. - öngól, ill. Messi 22.)
Juventus - Maccabi Haifa 3-1 (Rabiot 35., 83., Vlahovic 50., ill. David 75.)

A csoport állása: 1. PSG 7, 2. Benfica 7, 3. Juventus 3, 4. Maccabi Haifa 0

Újra csapatot kapott
Ricardo Moniz
A Fradi és a Zete korábbi edzőjének, Ricardo Moniznak kell megmentenie a Zürich idei szezonját.
Henry Wingo
A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Lemondott a vezetőedző
Az NB II-es BVSC-Zuglót irányító Szekeres Tamás hétfőn lemondott vezetőedzői tisztségéről. A szakember november végén vette át az együttest, amely jelenleg a másodosztály 15. helyén áll. (hunfoci.hu)