Bajnokok Ligája: Hivatalossá vált a teljes csoportkör menetrendje

Szeptember 6-án, kedden Dinamo Zagreb-Chelsea és Dortmund-Köbenhavn mérkőzéssel kezdődik meg a 2022/23-as BL-szezon csoportköre.
Budai László 2022. augusztus 27., szombat 11:36
Szeptember 6-án, kedden Dinamo Zagreb-Chelsea és Dortmund-Köbenhavn mérkőzéssel kezdődik meg a 2022/23-as BL-szezon csoportköre.
Szerző: Budai László 2022. augusztus 27., szombat 11:36

Az Európai Labdarúgó Szövetség szombaton nyilvánosságra hozta a Bajnokok Ligája csoportkörének pontos menetrendjét. A csoportok első két helyezettjei tavasszal a nyolcaddöntőben folytatják szereplésüket, a harmadikok az Európa-liga egyenes kieséses szakaszába kerülnek át.

Bajnokok Ligája, csoportkör

1. forduló, szeptember 6., kedd

E-csoport

Dinamo Zagreb (horvát)-Chelsea FC (angol) 18.45
FC Salzburg (osztrák)-AC Milan (olasz) 21.00

F-csoport

Celtic FC (skót)-Real Madrid (spanyol) 21.00
RB Leipzig (német)-Sahtar Donyeck (ukrán) 21.00

G-csoport

Borussia Dortmund (német)-FC Köbenhavn (dán) 18.45
Sevilla FC (spanyol)-Manchester City (angol) 21.00

H-csoport

Paris Saint-Germain (francia) - Juventus (olasz) 21.00
SL Benfica (portugál)-Makkabi Haifa (izraeli) 21.00

Szeptember 7., szerda

A-csoport

AFC Ajax (holland)-Rangers FC (skót) 18.45
SSC Napoli (olasz)-Liverpool FC (angol) 21.00

B-csoport

Atlético Madrid (spanyol)-FC Porto (portugál) 21.00
Club Brugge (belga)-Bayer Leverkusen (német) 21.00

C-csoport

FC Barcelona (spanyol)-Viktoria Plzen (cseh) 21.00
Internazionale (olasz)-Bayern München (német) 21.00

D-csoport

Eintracht Frankfurt (német)-Sporting CP (portugál) 18.45
Tottenham Hotspur (angol)-Olympique Marseille (francia) 21.00

2. forduló, szeptember 13., kedd

A-csoport

Liverpool FC-AFC Ajax 21.00
Rangers FC-SSC Napoli 21.00

B-csoport

FC Porto-Club Brugge 21.00
Bayer Leverkusen-Atlético Madrid 21.00

C-csoport

Viktoria Plzen-Internazionale 18.45
Bayern München-FC Barcelona 21.00

D-csoport

Sporting CP-Tottenham Hotspur 18.45
Olympique Marseille-Eintracht Frankfurt 21.00

Szeptember 14., szerda

E-csoport

AC Milan-Dinamo Zagreb 18.45
Chelsea FC-FC Salzburg 21.00

F-csoport

Sahtar Donyeck-Celtic FC, Lódz 18.45
Real Madrid-RB Leipzig 21.00

G-csoport

Manchester City-Borussia Dortmund 21.00
FC Köbenhavn-Sevilla FC 21.00

H-csoport

Juventus-SL Benfica 21.00
Makkabi Haifa - Paris Saint-Germain 21.00

3. forduló, október 4., kedd

A-csoport

Liverpool FC-Rangers FC 21.00
AFC Ajax-SSC Napoli 21.00

B-csoport

FC Porto-Bayer Leverkusen 21.00
Club Brugge-Atlético Madrid 21.00

C-csoport

Bayern München-Viktoria Plzen 18.45
Internazionale-FC Barcelona 21.00

D-csoport

Olympique Marseille-Sporting CP 18.45
Eintracht Frankfurt-Tottenham Hotspur 21.00

Október 5., szerda

E-csoport

FC Salzburg-Dinamo Zagreb 18.45
Chelsea FC-AC Milan 21.00

F-csoport

RB Leipzig-Celtic FC 18.45
Real Madrid-Sahtar Donyeck 21.00

G-csoport

Manchester City-FC Köbenhavn 21.00
Sevilla FC-Borussia Dortmund 21.00

H-csoport

Juventus-Makkabi Haifa 21.00
SL Benfica - Paris Saint-Germain 21.00

4. forduló, október 11., kedd

E-csoport

Dinamo Zagreb-FC Salzburg 21.00
AC Milan-Chelsea FC 21.00

F-csoport

Sahtar Donyeck-Real Madrid, Lódz 21.00
Celtic FC-RB Leipzig 21.00

G-csoport

FC Köbenhavn-Manchester City 18.45
Borussia Dortmund-Sevilla FC 21.00

H-csoport

Makkabi Haifa-Juventus 18.45
Paris Saint-Germain - SL Benfica 21.00

Október 12., szerda

A-csoport

SSC Napoli-AFC Ajax 18.45
Rangers FC-Liverpool FC 21.00

B-csoport

Atlético Madrid-Club Brugge 18.45
Bayer Leverkusen-FC Porto 21.00

C-csoport

FC Barcelona-Internazionale 21.00
Viktoria Plzen-Bayern München 21.00

D-csoport

Tottenham Hotspur-Eintracht Frankfurt 21.00
Sporting CP-Olympique Marseille 21.00

5. forduló, október 25., kedd

E-csoport

FC Salzburg-Chelsea FC 18.45
Dinamo Zagreb-AC Milan 21.00

F-csoport

Celtic FC-Sahtar Donyeck 21.00
RB Leipzig-Real Madrid 21.00

G-csoport

Sevilla FC-FC Köbenhavn 18.45
Borussia Dortmund-Manchester City 21.00

H-csoport

Paris Saint-Germain - Makkabi Haifa 21.00
SL Benfica-Juventus 21.00

Október 26., szerda

A-csoport

SSC Napoli-Rangers FC 21.00
AFC Ajax-Liverpool FC 21.00

B-csoport

Club Brugge-FC Porto 18.45
Atlético Madrid-Bayer Leverkusen 21.00

C-csoport

Internazionale-Viktoria Plzen 18.45
FC Barcelona-Bayern München 21.00

D-csoport

Tottenham Hotspur-Sporting CP 21.00
Eintracht Frankfurt-Olympique Marseille 21.00

6. (utolsó) forduló, november 1., kedd

A-csoport

Liverpool FC-SSC Napoli 21.00
Rangers FC-AFC Ajax 21.00

B-csoport

FC Porto-Atlético Madrid 18.45
Bayer Leverkusen-Club Brugge 18.45

C-csoport

Bayern München-Internazionale 21.00
Viktoria Plzen-FC Barcelona 21.00

D-csoport

Sporting CP-Eintracht Frankfurt 21.00
Olympique Marseille-Tottenham Hotspur 21.00

November 2., szerda

E-csoport

Chelsea FC-Dinamo Zagreb 21.00
AC Milan-FC Salzburg 21.00

F-csoport

Real Madrid-Celtic FC 18.45
Sahtar Donyeck-RB Leipzig 18.45

G-csoport

Manchester City-Sevilla FC 21.00
FC Köbenhavn-Borussia Dortmund 21.00

H-csoport

Juventus - Paris Saint-Germain 21.00
Makkabi Haifa-SL Benfica 21.00
(mti)

Olvastad már?
Európa Liga: A Fradi hazai pályán, a törökök ellen kezdi a csoportkört - íme, a teljes menetrend
A Fradi először a Trabzonsport fogadja, majd Monacóba és Belgrádba utazik. A menetrendet már a zöld-fehérek is megerősítették.
Elolvasom
Neked ajánljuk
Átigazolások
Fradi
Raul Gustavo
A Corinthians már bejelentette, hogy Raul Gustavo orvosin vesz részt az FTC-nél, és azt követően aláírhat a magyar bajnokhoz.
Fradi
Raul Gustavo
A Csakfoci korábban beszámolt róla, hogy Raul Gustavo a Corinthiansból a Fradiba szerződhet. Az Üllői129 szerint a brazil játékos már meg is érkezhetett Budapestre.
ETO
Zeljko Gavric
A győriek szerződtették a dunaszerdahelyi DAC támadóját, Zeljko Gavricot.
Tovább az összes átigazoláshoz