A Vidi megcsinálta: Kiütötte a BL-ből az esélyesebb Ludogoretset - videó

A Bajnokok Ligája második selejtezőfordulójának második mérkőzésén a MOL Vidi FC Felcsúton 1-0-ra legyőzte a bolgár Ludogoretset és ezzel bejutott a harmadik körbe.
Privacsek András 2018. augusztus 1., szerda 21:54
Szerző: Privacsek András 2018. augusztus 1., szerda 21:54

A Ludogorets jobban kezdte a meccset, de a Vidi fokozatosan átvette az irányítást.  Az első komolyabb hazai helyzet Nego előtt adódott, de 16 méterről mellé lőtt. A 40. percben megfogyatkoztak a vendégek, mivel Vura műesésért megkapta a második sárga lapját.  A fehérváriak ezt követően rákapcsoltak, Stopira fejesét még bravúrral védte a kapus. A szünet előtt aztán megérkezett a Vidi vezető találata: Huszti beadása után Stopira megcsúsztatta a labdát, Hadzic pedig hat méterről a kapuba fejelt.

A második félidőben sokáig nem kerültek veszélybe a kapuk, mindkét csapat távoli lövésekkel próbálkozott, de kevés sikerrel. A 76. percben Huszti lezárhatta volna a párharcot, közeli perdítését azonban Renán nagy bravúrral kiütötte. A 93. percben Nego is elhibázott egy ziccert, de ez már nem számított, a Vidi megnyerte a meccset és továbbjutott.

A Vidi a BL 3. selejtezőkörében a svéd Malmövel találkozik.

MOL Vidi FC – Ludogorets 1-0 (Hadzic, 44.), továbbjutott a Vidi 1-0-s összesítéssel