Fotó: twitter.com/LFC

Angol Ligakupa: Gólzáporos lett a vb utáni első gigarangadó, a City kiverte a Liverpoolt - videó

A Manchester City ötgólos meccsen verte ki a Ligakupából a Liverpoolt. A Kékeknél Kevin De Bruyne két gólpasszt is kiosztott.
Nyikes Zoltán 2022. december 22., csütörtök 22:59
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. december 22., csütörtök 22:59

A címvédő Liverpool 3-2-re kikapott a Manchester City vendégeként az angol ligakupa csütörtöki nyolcaddöntőjében.

A bajnok City góljait az idénybeli 24. találatát elérő norvég Erling Haaland, az algériai Rijad Mahrez és a holland Nathan Ake szerezte, míg a túloldalon Jürgen Klopp vezetőedző együttesében a portugál Fabio Carvalho és az egyiptomi Mohamed Szalah volt eredményes.

Bár a harmadik számú angol sorozatban gyakran tartalékosan állnak ki az élcsapatok, ezúttal mindkét gárda a legerősebb összeállításában lépett pályára. (MTI)

Angol Ligakupa, nyolcaddöntő

Manchester City-Liverpool 3-2 (Haaland 10., Mahrez 47., Aké 58., ill. F. Carvalho 20., Salah 48.)