Premier League: Lefékezték az Arsenal őrült rohanását - videók

A listavezető Arsenal sorozatban aratott négy győzelem után döntetlent játszott a Southampton otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi játéknapján.
Dudás Gábor 2022. október 23., vasárnap 17:59
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 23., vasárnap 17:59

Az éllovas londoni csapat ezúttal is megszerezte a vezetést – már a 11. percben, Granit Xhaka révén –, a mezőny második feléhez tartozó kikötővárosiak azonban a 65. percben egyenlíteni tudtak. Az Arsenal előnye így két pontra csökkent a második helyen álló, címvédő Manchester Cityvel szemben.

Az Aston Villa – immár csütörtökön menesztett vezetőedzője, Steven Gerrard nélkül – kiütéses győzelmet aratott a vendég Brentford felett úgy, hogy már a 14. percben 3-0-ra vezetett, s ezzel megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát.

A Leicester City is magabiztosan nyert, mégpedig a Wolverhampton otthonában, s ezzel egyrészt első idegenbeli pontjait szerezte a mostani idényben, másrészt elmozdult az utolsó helyről.

A Leeds United sorozatban negyedszer kapott ki, ezúttal a Fulham vitte el az Elland Roadról a három pontot. (MTI)

Premier League, 13. forduló:

Southampton – Arsenal 1-1 (Armstrong 65., ill. Xhaka 11.)

Wolverhampton Wanderers – Leicester City 0-4 (Tielemans 8., Barnes 19., Maddison 66., Vardy 81.)

Aston Villa – Brentford 4-0 (Bailey 2., Ings 7., 14. – a másodikat 11-esből, Watkins 60.)

Leeds United – Fulham 2-3 (Rodrigo 20., Summerville 91., ill. Mitrovic 26., Reid 74., Willian 84.)

17:30: Tottenham Hotspur – Newcastle United