PL: Gólparádét rendezett a Manchester United – Ronaldóék óta nem történt ilyen az Old Traffordon

Hétgólos meccsen győzte le a Manchester United a Bournemouth-t a Premier League szombati játéknapján, míg a Leicester a szünetet követően darálta be a Crystalt - Jamie Vardy meglőtte 100. és a 101. gólját is a PL-ben.
Nyikes Zoltán 2020. július 4., szombat 18:07
Szerző: Nyikes Zoltán 2020. július 4., szombat 18:07

Premier League, 33. forduló

Manchester United–Bournemouth 5-2 (Greenwood 29., 54., Rashford 35. - 11-esből, Martial 45+2, B. Fernandes 59.)
Leicester City–Crystal Palace 3-0 (Iheanacho 49., Vardy 77., 94.)
Norwich–Brighton 0-1 (Trossard 25.)

A Premier League 33. fordulójának szombati játéknapján a Bajnokok Ligája-helyekért harcoló Manchester United a kiesőzónában lévő Bournemouth-t fogadta. A találkozón a vendégek szereztek vezetést Junior Stanislas remek egyéni megmozdulását követően – a 30 éves támadó felbőrözte Maguire-t, majd éles szögből a rövidbe lőtt –, de nem kellett sokat várni a válaszra, Greenwood 14 perccel később egyenlített, majd még a félidőig kétgólos előnyre tett szert a United Rashford tizenegyesgóljának és Martial parádés bombájának köszönhetőn.

A második játékrészben King ugyan szépített büntetőből, de Greenwood az 54. percben ismét beállította a közte kettőt, majd öt perccel később Bruno Fernandes szabadrúgásból talált be, kialakítva így a végeredményt.

Az OptaJoe statisztikája szerint legutóbb a 2007/08-as idényben Cristiano Ronaldo és Carlos Tévez kettőse volt képes arra, hogy legalább 10-10 gólt szerezzen hazai pályán egy szezonon belül – ez most Martialnak és Rashfordnak is összejött már.

Az Opta továbbá azt is közzétette, hogy a United legutóbb 2011 decemberében a Wigan elleni találkozón szerzett öt gólt az Old Traffordon. Ennél többet, egészen pontosan 8-at pedig 2011 augusztusában az Arsenal ellen.

A mérkőzés góljai

A Leicester-Crystal meccs góljai

A Dortmund is vinné
Kerkez Milos
A TEAMtalk szerint az angol topcsapatok mellett már egy német gigász is szerződtetné a magyar válogatott védőt.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)