A Premier League-ben a Liverpool izgalmas hajrá után tudott diadalmaskodni, a Leicester pedig az elmúlt hetek botladozása után nyert simán.
A Liverpool győzelmi szándékkal lépett pályára a Burnley otthonában rendezett hétfő délutáni Premier League mérkőzésen, és a 61. percben szerzett góllal előnybe is került a Pool. A hajrá aztán drámaira sikerült: Előbb egyenlítettek a hazaiak a 88. percben, majd a hosszabbításban mégis kiharcolta a három pontot a vendéggárda.
Az öt meccse nyeretlen Leicester sima győzelmet aratott hazai pályán a Huddersfield ellen, a Newcastle pedig egy góllal bizonyult jobbnak a Stoke City-nél. A nap első mérkőzésén a Brighton és a Bournemouth 2-2-re végzett egymással.
Burnley–Liverpool 1–2 (Gudmundsson 88. ill. Mané 61., Klavan 94.)
Leicester City–Huddersfield 3–0 (Mahrez 53., Szlimani 60., Albrighton 92.)
Stoke City–Newcastle United 0–1 (A. Pérez 72.)
FRISS TABELLA: ÍGY ÁLL AZ ANGOL BAJNOKSÁG - KATTINTS!
Átigazolások
NB I
Szerb kapus a célkeresztben
A szerb Radnbicki Nis 23 éves, lejáró szerződésű kapusa, Strahinja Manojlovic magyar, lengyel, ukrán és török klubok érdeklődését is felkeltette. (cagdaskocaeli.com.tr)
Légiósok
Lisztest eladják?
A német Eintracht Frankfurt a kölcsönben az FTC-nél szereplő Lisztes Krisztián eladásából is bevételt remélhet a nyáron. (Frankfurter Allgemeine)
Videoton
Murka is marad
A Vidi alapembere, Murka Benedek is meghosszabbította szerződését a klubbal.