Fotó: theguardian.com

PL: 25 perc alatt kivégezték, csúnya verésbe szaladt bele az MU; gálázott a City - eredmények, videók

A Brentford a 10. és a 35. perc között négy gólt rámolt be Cristiano Ronaldóéknak, így jelenleg nulla ponttal az utolsó helyen áll az MU a Premier League-ben.
Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 20:37
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. augusztus 13., szombat 20:37

Az Arsenal házigazdaként 4-2-re nyert a Leicester City ellen az angol labdarúgó-bajnokság második fordulójának szombati játéknapján. A nyári szünetben a Manchester Citytől igazolt brazil csatár, Gabriel Jesus két góllal és két gólpasszal járult hozzá a londoniak sikeréhez. Az Arsenal sorozatban negyedszer győzte le a Leicestert.

A címvédő Manchester City ugyancsak négy gólt szerzett hazai pályán, és egyet sem kapott a Bournemouth-tól.

A Manchester United kiütéses, 4-0-s vereséget szenvedett a Brentford. A tizedik percben egy manchesteri labdavesztés után Joshua Dasilva lőtt kapura húsz méterről, és lapos, nem túl erős kísérlete nyomán a nagyot hibázó David de Gea kezei között pörgött a hálóba a labda.

Csakhamar Mathias Jensen váltotta gólra a vendégvédelem hibáját, a harmincadik percben Benjamin Mee egy szöglet után közelről továbbított a hálóba, öt perccel később pedig Bryan Mbeumo villámgyors kontra után szerzett gólt. A fordulást követően nem született újabb gól, a nyitókörben is vereséget szenvedő Vörös Ördögök így újra kikaptak. (MTI)

Premier League, 2. forduló:

Arsenal-Leicester City 4-2 (G. Jesus 23., 35., Xhaka 55., Martinelli 75., ill. Saliba 53. - öngól, Maddison 74.)

Brighton-Newcastle United 0-0
Manchester City-Bournemouth 4-0 (Gündogan 19., De Bruyne 31., Foden 37., Lerma 79. - öngól)

Southampton-Leeds United 2-2 (Aribo 72., Walker-Peters 81., ill. Rodrigo 46., 60.)
Wolverhampton Wanderers-Fulham 0-0
Aston Villa-Everton 2-1 (Ings 31., Buendia 85., ill. Digne 87. - öngól)
Brentford-Manchester United 4-0 (Dasilva 10., Jensen 18., Mee 30., Mbeumo 35.)

vasárnap játsszák:
Nottingham Forest-West Ham United 15.00
Chelsea-Tottenham Hotspur 17.30
hétfőn játsszák:
Liverpool FC-Crystal Palace 21.00

Bundesliga: Szoboszlait kiállították, a bíró szerint ez a mozdulat ért piros lapot - videó
Az RB Leipzig kezdőcsapatában kapott helyet a Köln ellen a Bundesliga szombat délutáni bajnokiján Szoboszlai Dominik, akinek azonban idő előtt véget ért a találkozó. A magyar középpályás könyöke az első játékrész hosszabbításában lendült hátrafelé, eltalálta ellenfelét, a játékvezető pedig a kiállítás mellett döntött.

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.