Gyászol a focivilág: Legendás kapus hunyt el

58 éves korában, a rákkal vívott rövid küzdelem után elhunyt a skót Rangers legendás kapusa, Andy Goram.
Dudás Gábor 2022. július 3., vasárnap 16:28
58 éves korában, a rákkal vívott rövid küzdelem után elhunyt a skót Rangers legendás kapusa, Andy Goram.
Szerző: Dudás Gábor 2022. július 3., vasárnap 16:28

Az Angliában született és nevelkedett Andy Goram 1991 és 1998 között 260 alkalommal lépett pályára a Rangers színeiben, amellyel öt bajnoki címet, három Skót Kupát és két Ligakupát is nyert. 1993-ban az év játékosa volt Skóciában, 2010-ben pedig bekerült a helyi Hírességek Csarnokába is.

A korábbi Oldham Athletic- és Hibernian-játékos 43-szeres skót válogatott volt, ő volt az elsőszámú kapus az 1992-es svédországi és az 1996-os angliai Európa-bajnokságon is.

Karrierje kései szakaszában, 2001-ben megadatott a lehetőség számára, hogy gyermekkora kedvenc csapata, a Manchester United kapuját is őrizhesse, egy másik legendás skót, Sir Alex Ferguson szerződtette kölcsönben. Két mérkőzésen léphetett pályára és végül angol bajnoknak is mondhatta magát.

2022. május 30-án bejelentették, hogy Goramnál végstádiumban lévő nyelőcsőrákot diagnosztizáltak, és azt mondták neki, hogy hat hónapja van hátra. Végül július 2-án, 58 éves korában hunyt el minden idők egyik legjobb skót, illetve brit kapusa.

Nyugodjék békében.

Átigazolások
Légiósok
Kovács Bendegúz
Állítólag a Juventus is érdeklődik az AZ Alkmaar magyar támadója, Kovács Bendegúz iránt.
Újpest
Dárdai belépője

Dárdai Pál január 3-tól hivatalosan is az Újpest sportigazgatója lesz, és nemcsak a felnőtt csapatért, hanem az utánpótlásért is teljes felelősséget vállal.

Újpest
Dárdai Pált kinevezték
Igaznak bizonyultak a Csakfoci exkluzív információi: Dárdai Pált hivatalosan is kinevezték Újpesten sportigazgatónak.
Tovább az összes átigazoláshoz