Premier League: Gólgála és kivégzés lett a manchesteri derbiből - videó

Már az első félidőben 4-0-ra vezetett a Premier League-címvédő City.
Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 16:50
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 2., vasárnap 16:50

Az előjelek egyértelmű City-sikert sugalltak a vasárnapi rangadó előtt, még akkor is, ha a United az utolsó négy találkozóját egyaránt megnyerte. Pep Guardiola csapata viszont gyorsan tett róla, hogy az örök rivális ne is álmodjon meglepetésre, azonnal a Unitednak ugrott és már a 8. percben vezetést szerzett Foden révén.

Az MU az első negyedóra végén találta el először a kaput Eriksen révén, de ezzel el is lőtte hosszú időre a puskaporát, miközben záporoztak a hazai helyzetek a kapu előtt. Gündogan még sa kapufát találta el szabadrúgásból a 18. percben, de bő félóra után beindult a gólgála.

A 34. percben Haaland fejjel talált be, majd négy perccel később megint eredményes volt a norvég gólmasina. A félidő végén Foden - Haaland passzából - tette teljessé az első játékrész kiütését.

A fordulás után nem sokkal Antony ugyan meglőtte a United becsületgólját, de ezután folytatódott a hazai öröm- és oktatófutball. A City-ben végül Haaland és Foden is mesterhármasig jutott, a címvédő pedig egy hatossal küldte hazai a városi riválist, de ennél nagyobb is lehetett volna a különbség a felek között. A hajrában a csereként beállt Martial két találata már nem osztott-szorzott, maximum szépségtapaszt jelenthetett az angol rekordbajnoknak.

A Guardiola-csapat továbbra is veretlen a Premier League-ben és egypontos hátrányban követi a listavezető Arsenalt.

Premier League, 8. forduló:

Manchester City - Manchester United 6-3 (Foden 8., 45., 72., Haaland 34., 38., 64., ill. Antony 55., Martial 85., 90. - a másodikat 11-esből)

17:30: Leeds United - Aston Villa

Németh Hunor Vajk
Hosszú távú szerződést írt alá a dán Köbenhavnnál az U17-es magyar válogatott játékos, Németh Hunor Vajk.