Premier League: Óriási meccsen verte az Arsenal a Liverpoolt - videó

Az Arsenal hazai pályán 3–2-re legyőzte a Liverpoolt az angol labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában.
Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 20:29
Szerző: Dudás Gábor 2022. október 9., vasárnap 20:29

Az első félidő jó tempójú futballt és három gólt hozott, melyek közül a hazaiak szereztek kettőt, így ők mehettek előnnyel a szünetre. A fordulás után az Arsenal maradt lendületben, mégis a vendégek lőttek gólt Roberto Firmino révén.

A folytatásban az Arsenal nyomasztó fölényben játszott, beszorította riválisát, ám minden helyzetét kihagyta. Negyedórával a vége előtt azonban így is visszavette a vezetést, miután büntetőhöz jutott, amit Bukayo Saka értékesített. Ez a találat végül három pontot ért Mikel Arteta tanítványainak, akik 14 ponttal előzik meg a 10. helyen szerénykedő Liverpoolt. (MTI)

Premier League, 10. forduló:

Arsenal - Liverpool 3-2 (Martinelli 1., Saka 50., 76. – a másodikat 11-esből, ill. Núnez 34., Firmino 53.)

Crystal Palace – Leeds United 2-1 (Édouard 24., Eze 76., ill. Struijk 10.)

West Ham United – Fulham 3-1 (Bowen 29. – 11-esből, Scamacca 63., M. Antonio 91. ill. Pereira 5.)

20:00: Everton - Manchester United

Hétfőn:

21:00: Nottingham Forest – Aston Villa

Sallai Roland
A Kicker szerint a nyári átigazolási szezonban eldől, hogy a Freiburg magyar játékosa, Sallai Roland hosszabbít vagy távozik.