Katasztrofális góllal szállt el az MU megnyert meccse - videó

Helytállt a Stoke City az Old Traffordon, de szerencsével mentett pontot.
Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 12:54
Szerző: Dudás Gábor 2016. október 2., vasárnap 12:54

Sokáig úgy tűnt, a héten lejátszott második meccsét is minimális különbséggel, de megérdemelten húzza be a Manchester United. Csütörtökön az ukrán Zorya kapott ki EL-meccsen 1-0-ra az „Álmok Színházában”, vasárnap pedig a Stoke City is ugyanezzel a különbséggel állt vesztésre az MU otthonában.

A United tulajdonképpen végig dominálta a találkozót, a manchesteri legenda, Mark Hughes vezette vendégek erejéből fegyelmezett védekezésre és néhány veszélyes ellentámadásra futotta.

Az MU aztán feltörte a City hátsó alakzatát, ehhez José Mourinho remek cseréje és Martial szép befejezése kellett a 69. percben, két perccel a francia pályára lépése után (1-0).

A gól után úgy tűnt, el is döntheti végleg a meccset a hazai csapat, Herrera és Blind is közel állt a gólhoz, de kimaradtak a lehetőségek. Aztán a semmiből jött az egyenlítő gól a 82. percben: egy gyorsan elvégzett bedobást követően Martins Indi lövését védte igen sután De Gea, a kipattanót Walters tette középre, a gellert kapó labda a felső lécre pattant, onnan pedig az egy lépésről betaláló Allen elé (1-1).

A United rákapcsolt még inkább, hogy visszaszerezze a vezetést a hátralévő percekben, a kapuja elé szögezte a vendégcsapatot, és a 89. percben centikre is állt a győzelemtől, Pogba fejese a lécen csattant. Gól azonban már nem született, a United csak magát okolhatja az elveszített pontokért. A Stoke 36 év után szerzett pontot az Old Traffordon.

Manchester United – Stoke City 1-1 (Martial 69., ill. Allen 82.)