Ancelotti 12 nap után újra munkába állt – hivatalos

Az Everton bejelentette: Carlo Ancelotti a labdarúgó Premier League-ben 16. helyezett csapat új edzője.
Csakfoci Admin 2019. december 21., szombat 14:01
Az Everton bejelentette: Carlo Ancelotti a labdarúgó Premier League-ben 16. helyezett csapat új edzője.
Szerző: Csakfoci Admin 2019. december 21., szombat 14:01

A hatvanéves olasz tréner, akit a Bajnokok Ligája csoportkör után annak ellenére menesztettek a Napoli éléről, hogy csapata továbbjutott a kieséses szakaszba, a hónap elején elküldött Marco Silvát váltja a liverpooli együttes kispadján. A portugál edző december 5-i távozása óta megbízott vezetőedzőként Duncan Ferguson irányítja az Evertont, és így lesz ez még a hétvégi fordulóban is.

Ancelotti négy és fél évre szóló szerződést kapott, és jövő csütörtökön, a Burnley ellen ül le először a kispadra.

"Ez egy nagyszerű klub gazdag történelemmel és nagyon szenvedélyes szurkolói bázissal" - mondta az új edző, aki hozzátette: a tulajdonos és a vezetés is világos vízióval rendelkezik, hogyan lehetne sikeres, hogyan nyerhetne trófeákat a csapat.

Ancelottit tavaly májusban nevezték ki a Napoli vezetőedzőjének, csapata szereplése azonban a BL-továbbjutás ellenére csalódást keltett: a bajnokságban 15 fordulót követően csak a hetedik helyen állt, ezért kellett távoznia december 10-én. (MTI/csakfoci.hu)

Átigazolások
Újpest / DVTK
Visszarendelt játékos
Az Újpest FC visszarendelte a Diósgyőrben kölcsönben szereplő Babós Leventét - az is kiderült, miért.
FK Spartak Subotica
Kruscic jött, Tutoric ment
Az Újpest ex-edzője, Milos Kruscic váltotta a Fradi ex-játékosát, Djordje Tutoricot a szabadkai FK Spartak Subotica kispadján.
Ferencváros
Tunéziai tehetség a képben?
Állítólag az FTC is képbe került a svéd élvonal egyik idei felfedezettje, a 20 éves tunéziai jobbhátvéd, Moutaz Neffati kapcsán.
Tovább az összes átigazoláshoz